У Полтаві на території будівництва кардіоцентру заклали капсулу-звернення до майбутнього покоління (ФОТО)

Суспільство
Юлія Обелець17 травня 2016 о 11:532097 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві на території будівництва кардіоцентру заклали капсулу-звернення до майбутнього покоління  (ФОТО)
У грудні 2017 року в Полтаві обіцяють відкрити сучасний кардіоцентр, де заклали капсулу зі зверненням до майбутнього покоління.

17 травня на території обласного кардіологічного диспансеру заклали капсулу майбутнього. Уже наступного року на прилеглій території до диспансеру мають звести й відкрити сучасний кардіоцентр. Як зауважив очільник області Валерій Головко, це буде один з небагатьох в Україні центр по лікуванню серцево-судинних захворювань.

У Полтаві на території будівництва кардіоцентру заклали капсулу звернення до майбутнього покоління (ФОТО)

– Ми закладаємо капсулу майбутнього сучасного кардіоцентру, – розповів Валерій Головко, голова Полтавської ОДА. – У 2017 році перший пацієнт зайде в це сучасне приміщення. На будівництво виділили 96 мільйонів гривень. Це кошти і обласного бюджету, і левова частина з державного (за рахунок фонду регіонального розвитку та соціально-капітальних видатків).

Костянтин Вакуленко,головний лікар Полтавського обласного кардіологічного диспансеру


Почати будівництво повинні вже цього місяця, з.авершити у грудні 2017 року.

Територія, де зведуть новий корпус

Корпус диспансеру, який реконструюютьСтарий корпус, про який розповідає лікар

– Мова йде про реконструкцію старої будівлі та добудову нового корпусу, – додав Констянтин Вакуленко, головний лікар Полтавського обласного кардіологічного диспансеру. – Новий корпус матиме 6 поверхів, площу близько 11 тисяч метрів квадратних. Мова йде не про збільшення кількості ліжок, яких сьогодні 120, а про поліпшення умов для перебування пацієнта та про збільшення умов технологічного розвитку нашого закладу, оскільки старе приміщення не відповідає сучасним вимогам. Потреба в збільшенні приміщенні колосальна, оскільки нині на одного хворого у нас площа удвічі менша, ніж вимагають стандарти санепідемстанції. У палаті в нас по 4-5 осіб, де інколи навіть неможливо встановити санвузол. Також площа старої будівлі не дозволяє розмістити сучасне медобладнання, що дозволить надавати допомогу на більш якісному рівні.

Окрім того головний лікар зауважив, що 96 мільйонів гривень – це орієнтовна сума будівельних робіт, окрім того ще потрібні будуть кошти на устаткування, що займе не менше 50% від суми будівельно-вантажних робіт.

У Полтаві на території будівництва кардіоцентру заклали капсулу звернення до майбутнього покоління (ФОТО)Олег Пругло, Валерій Головко та Віктор Лисак (біля стенду)

– У новому центрі застосувуватимуть сучасні технології: стентування, ангіографію, коронарографію, телемедичні технології. Це буде і нова філософія надання медичної допомоги, зокрема профілактичної складової, щоб була спільна відповідальність і лікаря, і пацієнта. Нині кожен другий-третій пацієнт має серцево-судинні захворювання, серед яких і молодь. Для прикладу захворювання інфаркт міокарду дуже «помолодшало», може бути і як в 40, так і в 20-30 років.

Перш ніж закласти капсулу, Валерій Головко заглянув сам і показав іншим, що вона містить. У капсулі знаходився лист-звернення до майбутніх поколінь, де прописано й історію роботи медиків на Полтавщині щодо серцево-судинних захворювань.

У Полтаві на території будівництва кардіоцентру заклали капсулу звернення до майбутнього покоління (ФОТО)

Лист помістили назад в капсулу й забетонували.

У Полтаві на території будівництва кардіоцентру заклали капсулу звернення до майбутнього покоління (ФОТО)

У Полтаві на території будівництва кардіоцентру заклали капсулу звернення до майбутнього покоління (ФОТО)

Довідково:

Ангіографія – метод спеціального рентгенологічного дослідження кровоносних судин різних органів шляхом введення в артеріальну чи венозну систему речовин, які дають різку тінь в рентгенівських знімках.

Стентування судин серця - операція, яка дозволяє нормалізувати кровообіг в головному органі людського організму.

Читайте такожЄдиний дата-центр може об’єднати служби екстреної допомоги Полтавської, Сумської та Чернігівської областей