Цьогоріч біля Меморіального комплексу Солдатської Слави встановили сцену з зелено-білими повітряними кульками, які запустили в небо після виступу малечі. Дитячий колектив у синьо-жовтих костюмах запівав пісню про те, що вони хочуть мирну на рідній землі.
– На Полтавщині територія була окупованою два роки, – промовив зі сцени Олександр Заїкін, 93-річний визволитель Полтави.– За ці роки в нашій області загинуло від рук поліцаїв та німців більше 200 тисяч людей, в тому числі 150 тисяч чоловіків, 11 тисяч дітей, більше 50 тисяч жінок. Вони тепер спочивають тут вічним сном. У Полтаві я знаю три великих захоронення: Супрунівка, Копили і 20-й завод, де лежать наші вбиті мирні жителі. Дуже тяжко далась нам перемога. Слава нашим героям! Нехай світить сонце і буде мир на землі. Слава Україні!
З представників влади колону очолив міський голова Полтава Олександр Мамай, голова Полтавської обласної ради Петро Ворона. Замість голови Полтавської облдержадміністрації Валерій Головка – його заступник Олег Пругло. Також були помітні інші заступники керівників області та міста, депутати обласної та міської рад, керівники департаментів та управлінь, громадські активісти, студенти, військові, ветерани та інші небайдужі полтавці. Всі несли в руках квіти.
Над колоною майоріли переважно державні стяги, але був помітний і один стяг з комуністичною символікою, який нині заборонений в країні.
Проте дехто з присутніх на покладанні полтавців вважають, що такий прапор повинен бути, оскільки саме під ними ними 72 роки тому визволяли наше місто.
Читайте також – Як на Полтавщині минає півроку декомунізації
Виступаючі зі сцени, представники влади та студентства згадували і нинішню неоголошену війну та її героїв.
– Коли чорні ворони принесли похоронки майже до кожної української родини, ви стали до бою, – звернулась до ветеранів Оксана Лашенкова, голова студентської ради Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. – Хід історії диктує нові правила, зараз вже ваші онуки боронять Україну. Але ми обов’язково переможемо, бо у нас є приклад – вас вчинок, вас героїзм, він надихає нас.
– Перемогли фашизм, переможемо і рашизм, – сказав зі сцени Петро Ворона, голова Полтавської облради.
Після урочистої частини всі присутні по черзі підходили до Вічного вогню та покладали квіти полеглим у Полтаві під час Великої Вітчизняної війни.