Громадський рух ЧЕСНО розповів полтавським журналістам про обласних депутатів-прогульників.
Виявилося, що на Полтавщині жодного разу не відкликали депутата.
– Я спілкувався з цього приводу з головою обласної ради Петром Вороною і його попередником Іваном Момотом. Ворона пояснив, що він очолює раду не з початку каденції, а його попередник Момот вважає, що за мажоритарників має відповідати народ, який їх вибрав, а він (народ, авт.) не звертався з проханням відкликати депутата. За списочників має відповідати партія, а в жодної партії не виникало такої потреби. Самого ж екс-голову все влаштовувало, бо більшість для прийняття рішень в сесійній залі була, – розповів Сергій Огородник.
Як відкликати недобросовісного депутата?
Виборці з округу можуть зібрати підписи за відкликання депутата, з якого голосували і який не виконує свої обов’язки, прийти до обласної/міської ради, де на основі цих підписів приймуть рішення про збір підписів далі. Ці підписи передаються далі, ЦВК приймає рішення про перевибори, а рада – про відкликання депутата.
До слова, як повідомив Сергій Огородник, немає депутатів, які стовідсотково відвідують засідання комісій та сесії.
Читайте також: Полтавська міська рада – єдина в Україні не каже, хто з депутатів прогулює сесії
– У найближчих планах громадського руху ЧЕСНО, провести кампанію «Стеж за грошима» ( розпочнеться з 5 вересня, коли офіційно буде розпочата передвиборча кампанія), де активісти руху спостерігатимуть і аналізуватимуть, як кандидати в депутати витрачають гроші на біл-борди та сіті-лайти для передвиборчої агітації, – розповіла Ілона Фанта, регіональний координатор громадського руху ЧЕСНО у Полтавській області. – Також ми вимагатимемо від депутатів оприлюднення декларацій та звіт за використання грошей з виборчого фонду.