7 лютого у редакції «Кола» він проведе гарячу телефонну лінію з полтавцями. Готуючись до зустрічі, журналісти «Кола» дізнавалися, які передвиборчі обіцянки мер встиг виконати, які залишилися нереалізованими та як змінилося життя полтавців.
Заступників троє-шестеро
Кандидат у мери Олександр Мамай обіцяв виборцям, що з метою економії коштів матиме лише трьох заступників, які працюватимуть безоплатно, причому нікого з «замів» Андрія Матковського на посадах не залишить. Уже на посаді міського голови, згідно вимог закону про місцеве самоврядування, Олександр Мамай таки призначив шість заступників. Один із них, Валентин Герасименко, – з команди Андрія Матковського. .За народне «дякую» нині працюють лише міський голова та В’ячеслав Стеценко, його перший заступник.
Про ревізію діяльності попередника
Новообраний міський голова обіцяв перевірити діяльність попередньої влади та відмінити деякі рішення сесій міської ради минулого скликання. КРУ до перевірок, як було обіцяно, ще не залучали. Рішення про отримання депутатами минулої каденції земельних ділянок у 57-му мікрорайоні Полтави, на сесії міської ради відмінили. Але поки що у власності міста цих наділів немає. Повернути Олександр Мамай збирався і дві «коштовні нагрудні відзнаки з діамантами та сапфірами вартістю у тисячу доларів», які Андрій Матковський вручив Всеволоду Матковському, своєму батькові та Ігорю Кужику, директору телестудії «Місто». Нагороди місту ще не повернули, а Ігор Кужик продемонстрував нагороду зі сплаву дешевих металів у телеефірі аби розвінчати міф про її високовартісність.
За кадетський корпус уже не судяться
Олександр Мамай обіцяв полтавцям повернути місту приміщення Кадетського корпусу. Але, на відміну від попередника, Андрія Матковського, який кілька років відстоював приміщення у судах, вирішив домовлятися. Новообраний депутатський корпус визнав за громадянином Ізраїлю право власності на приміщення. Тепер Олександр Мамай розраховує викупити у нього або взяти у оренду частину кадетського корпусу під дитячі гуртки. Поки що приміщення стоїть у очікуванні ремонту.
Снігом майже не завалило
Новообраний мер сказав, що купити техніку та забезпечити прибирання вулиць від снігу не є проблемою. На початку грудня журналістам продемонстрували 18 тракторів, обладнаних щітками. Але перший сніг усе одно тимчасово паралізував роботу міста, а до міського травмпункту в пору негоди у середині грудня з забоями від падінь через ожеледицю зверталися до 60 чоловік щодня. Згодом ситуація з очисткою снігу налагодилася навіть у віддалених районах міста. Але, за словами міського голови, навіть на відпочинку у Таїланді він цікавився прибиранням снігу в Полтаві.
Асфальтний завод скоро відкриють, а молокозавод колись точно буде
Новообраний міський голова обіцяв, що ремонтом полтавських доріг займатиметься полтавське профільне комунальне підприємство. Озвучив також, що хотів би збудувати молокопереробний завод і забезпечити мешканців Полтави цим продуктом. Асфальтний завод, за словами мера, з’явиться уже у березні. Від ідеї будівництва молокозаводу та забезпечення полтавські школи та лікарні якісним продуктом міський голова теж не відмовився.
Пільгові перевезення будуть, підвищення плати за проїзд – теж
Новообраний міський голова обіцяв зберегти усі пільгові перевезення та інвентаризувати тролейбусний парк. До кінця 2011 року пільговики їздитимуть безкоштовно, а от усі інші з 4 лютого платитимуть за проїзд не 1,25, а 2 гривні. Уже у березні, міський голова, запевнив, на кільцеві маршрути вийдуть десять нових тролейбусів.
Підтримав ініціативи Матковського
Продовжив Олександр Мамай і деякі ініціативи свого попередника Андрія Матковського. Зокрема, нагородив мам та малюків, які народилися у новорічну ніч. Тільки цього року премії від міського голови отримали ще й лікарі, яким випало чергувати у ніч із 31 грудня на 1 січня. Підтримав Олександр Федорович і ідею про комуналізацію ринку «Мотель», який його попередник також хотів бачити у власності міста.
Мера й видовищ!
Окрім традиційних «виходів у народ» у якості міського голови Олександр Мамай дивував полтавців. У день боротьби зі СНІДОМ він пройшов тестуванням на ВІЛ. На Водохреща засмаглий після двотижневих канікул мер пірнав у льодову купіль. На святі сала міський голова куштував сало з родзинками. Пройшов міський голова і перше «хрещення» пікетами – 26 листопада біля стін міської ради кілька сотень підприємців вимагали підтримки міської влади у своїй боротьбі проти Податкового кодексу.
Також за 84 дні роботи Олександра Мамая у Полтаві відкрили обласний театр Гоголя, підвищили плату за вхідні квитки до музеїв та вартість навчання у музичних школах, обрали «Міс Двірник». У власність міста перейшли два ринки – «Мотель» та «Книжкове джерело». За ініціативи міського голови може змінитися назва вулиці Пролетарської – її перейменують на честь Анатолія Кукоби. Також найближчим часом у місті поменшає біг-бордів, які, на думку міського голови, псують вигляд вулиць. Ціна на рекламу на цих рекламних носіях зросте у 1,5 – 2 рази – адже на останній сесії міської ради було прийнято рішення про здорожчання оренди комунальної землі під щитами.
Про втрачені ілюзії
У розмові з журналістом міський голова розповів, що працює по сім годин на добу, без вихідних а іноді й без перерви на обід. Зазначає, що уже втратив деякі ілюзії, але слово «неможливо» щодо проблем міста ще не вживав.
– От минулої суботи я вранці прокинувся, зробив зарядку, поплавав у басейні й на 8 годин поїхав у 24-ту школу, провів дітей до цирку у Харкові. З 8. 30 до 11. 45 я вів прийом громадян у ГО «Наш дім – Полтава». О 12 годині відвідав свято сала – це теж робота, о 14 годині пішов на день народження. У неділю знову особисто відправив автобуси з дітьми до Харкова і знову у громадському об’єднанні з 8. 30 до 12. 30 вів прийом громадян. Сьогодні ось сесію провів, а зараз у мене під кабінетом 100 людей, тож не знаю, чи встигну на обід.
Найважче на новій посаді Олександру Мамаю було звикнути до бюрократії
– Я хотів зробити усе «швидко і сьогодні», – сказав мер. – Коли я був приватним підприємцем, то сам вирішував, сам собі усе обґрунтував і втілював у життя прийняте рішення. А тепер усе потрібно погоджувати, виносити на сесію, затверджувати, проводити тендер – процедура затягується на два місяці. Взагалі-то це правильний механізм, але хотілося б його скоротити.
Коли виникає потреба у пораді – Олександр Мамай радиться з колегами – мерами Славутича та Вінниці. Але великих складностей в управлінні містом він не бачить.
– Не можу сказати, що посада мера для мене – крок угору, – зізнався міський голова. –У мене на підприємстві більше людей, ніж у міськвиконкомі, тож тут навіть легше працювати.