Борги полтавців за кабельне телебачення продали у Київ

Новини
Таня Цирульник10 лютого 2011 о 11:521768 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
Протягом останніх тижнів сотні споживачів послуг компанії «Воля» замість знайомих квитанцій на оплату отримали конверти з логотипом незнайомої компанії та штампом «Боржник».

Люди збентежені, їх хвилює чи існує компанія насправді. З проханням роз’яснити ситуацію до редакції «Кола» звертались ледь не щодня минулого тижня.

Відключили за день, борг нарахували за місяць

– Послугами «Волі» я користувався близько року, – розповідає Юрій Миколайович, полтавець. – Коли підключався, договір письмовий зі мною ніхто не укладав, просто прийшли хлопці, підключили проводи, видали абонентську книжку. Коли улітку я вирішив перейти на іншого оператора, прийшов у контакт-центр, мене попросили написати відповідну заяву. Сказали, що відключать відразу ж, умов не пояснили. Уже наступного дня я підключився до іншого оператора. А нещодавно я отримав листа – про те, що мій борг складає 30 гривень. Сплатити їх я маю ФК« Кредит-Капітал». Це уже тепер, переглянувши у інтернеті умови відключення, я дізнався, що мав за місяць попередити компанію про відключення письмовою заявою. Тож, за умовами договору, який я не підписував, я мав платити за послуги, які уже не споживав, ще місяць. Коли я прийшов у контакт-центр, мені повідомили, що я віднині боржник Кредит-капіталу і усі перемовини маю вести з ним.

Юрій Миколайович платити згоден – не така велика ціна питання. Але його непокоїть, що кошти стягує незнайоме підприємство, причому компанія «Воля» про те, що передає комусь свої борги не повідомила.

У «Волі» запевняють, що попереджували

За роз’ясненнями журналіст звернулася до ООО «Полтавські телекомунікаційні системи», які надають послуги під брендом компанії «Воля».

Там визнали, що іноді у роботі можуть траплятися збої. У цих випадках потрібно телефонувати колекторам, які передадуть інформацію «Волі». Така схема, на думку керівництва компанії, не суперечить чинному законодавству.

– Оскільки ми є провайдером телекомунікаційних послуг, то для ведення роботи з боржниками звернулися до колекторної компанії, яка на цьому спеціалізується, – повідомив Володимир Дацюк, директор ТОВ «Полтавські телекомунікаційні системи». – Стягнення боргу шляхом його продажу колекторним компаніям – це законна загальносвітова практика. Згідно зі статтею 516 ЦКУ заміна кредитора у зобов’язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

Володимир Дацюк запевнив, що абоненти були належним чином повідомлені  про відступлення права вимоги щодо заборгованості колекторській компанії. Товариство надіслало боржникам повідомлення про те, що право вимоги заборгованості відступлено ТОВ «Фінансовій Компанії «Кредит-Капітал», за підписом директора.

Юристи зазначають, що нічого протизаконного у передачі боргу колекторській фірмі немає.

– У Цивільному кодексі право вимоги боргу реалізовується без згоди боржника, – говорить Леся Костенко, юрисконсульт. – Головне у даному випадку, щоб співпадала сума боргу споживача компанії «Воля» та новому кредитору. Колектори повинні вказувати у повідомленні точно таку суму, яку споживач повинен був виплатити компанії «Воля». Ніяких надбавок за переоформлення боргу зі споживача вимагати не законно.