Головні пасажирські транспортні вузли Полтави щиро здивували. Цілком логічний висновок після мандрівки міськими авто- та залізничними вокзалами. На п’ятірку не дотягують, але тверду четвірку ставити можна. Мій прискіпливий погляд - це в рамках проекту "Інш
Головні пасажирські транспортні вузли Полтави щиро здивували. Цілком логічний висновок після мандрівки міськими авто- та залізничними вокзалами. На п’ятірку не дотягують, але тверду четвірку ставити можна. Мій прискіпливий погляд - це в рамках проекту "Інше місто".
Те, що у Полтаві два залізничних вокзали – знав і раніше. Благо, проїжджав раніше потягом. Щоправда, у стилі "Будете проїжджати поряд – проїжджайте". Тепер же довелося оцінити.
Ближчий для мене залізничний вокзал "Полтава-Київська". Чому ближчий? Тому що він мене перший зустрічав, та й до центра міста він теж ближче. Тим паче, залізничні "ворота" справили позитивне враження. Невеличкий і компактний вокзал, свіжий ремонт, світлодіодні інформаційні табло, додатково інформація про потяги транслюється на плазмові монітори. Вказівники теж на місці. Навіть до платного залу (за написом на дверях - авт.) мене вільно пустили, розповіли меню. Словом, хоч каву з тістечками пий, а хоч і так сиди. Особлива повага - за новенький критий перехід на коліями.
Урбаністично-сюрреалістичний перехід
Невеличка чудасія трапилась з пошуком туалету, але про це - в іншій публікації. Вона буде присвячена суто туалетам. Таку пікантну тему з благородними перевезеннями краще не змішувати.
Другий вокзал "Полтава-Південна" від центру міста далі. Поки туди їхав, усмак протрясся на бруківці. Ще й крізь голосне бряжчання тролейбуса примудрився розмовляти по телефону. Зручно, можна "отим бряцанням" відкараскатись від набридливих співрозмовників.
Одразу видно, що начальник вокзалу дядько солідний. А зліва мабуть продаж квитків на вхід.
А вокзал… Нормальний вокзал. Щоправда, ремонт не завадив би уже. А то по психологічній зручності значно програє "Полтаві-Київській". Щоправда, експозиція при вході порадувала.
Навчально-бойовий комплект
А як же знайти інші вокзали? У XXI сторіччі, як порядна людина, лізу в Інтернет. Тут не буду довго розповідати – все це розтовкмачено на transport.poltava.ua. І де знаходиться, і як доїхати…
Від "Полтава-Київська"до найближчої автостанції "Полтава-3" – три хвилини пішки. Вона найновіша з трьох. І, як мені здалося, найменша. З десяток платформ надворі та урбаністичний мінімалізм усередині. Простенько і зі смаком. Посміхнув розклад руху автобусів. Крім звичної інформації, вказано і марку автобуса. У короткій і зрозумілій хлопському розуму формі. Наприклад, "Мерс".
Найближча до центру автостанція "Полтава 2" – найстаріша. Тут усе в стилі стареньких автовокзалів. Обстановка і загальний рівень облагородженості нічим не кращий таких же старенький вокзалів у Рівному, Хмельницькому, Кам'янці-Подільському (це я з власного досвіду - авт.) Потерті лавки з накриттям на вулиці, старенький зал та каси всередині. Стареньке, воно і в Африці стареньке.
До речі, що не зручно – на жодному з них не здибав автомата для поповнення рахунка мобільного. А телефон то їсти просить. Довелось йому терпіти до автостанції "Полтава-1". Тут і рахунок поповнити вдалось, і карту міста купити, туалети, кафе та всі інші зручності є. Табло відправлень ще в стилі пізнього соціалізму, проте інфу дублюють на моніторах.
Прогрес ступає великими кроками.
Словом, у XX сторіччі у Полтаві таки встигли побудувати нормальний вокзал, якого досі чекає Рівне.
Що ж стосується аеропорту. То він як і у Рівному схожий не мед. Ніби і є, але й нема. Себто працює "на ладан".
Дописую і заздрю колезі, котра поїхала у Рівне. Там два вокзали. Їх пішки обійти можна хвилин за сорок. А я по полтавських катався години три. Хоча для Полтави це добре. Місто й має бути містом .
А про конфузи і сміховинки двох днів перебування обіцяю написати завтра зранечку, бо треба ще приготувати смачний плов на вечерю :)
Позначення:
Категорії:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter