Наркологи проти алкотестера: останнє слово за першими

Новини
21 липня 2011 о 14:294610 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Наркологи проти алкотестера: останнє слово за першими
Алкотестер ДАІ може виявити у тверезого водія алкоголь в крові. Довіряти алкотестерам чи вимагати перевірки у наркоголога? Варіанти досліджував журналіст "Кола".

Днями журналіст став свідком того, як водія зупинили інспектори ДАІ й перевірили на алкотестері.

Датчик алкотестера на напівпровідниках точніше працює при середній температурі. Фото Миколи МазохиДатчик алкотестера на напівпровідниках точніше працює при середній температурі. Фото Миколи Мазохи

Прилад показав, що водій вживав спиртне. Той же заперечував і наполягав на обстеженні у лікаря-нарколога. Висновок лікарів – чоловік не був у стані алкогольного сп’яніння.

Якби не така принциповість шофера, йому довелося б сплатити  штраф від 2500 до 3400 гривень за керування автомобілем у нетверезому стані.

– Водій сам вирішує, довіряти газоаналізатору працівників ДАІ чи пройти обстеження у лікарів, – розповів Сергій Антоненко, старший інспектор сектору зв’язків із громадськістю ВДАІ УМВС у Полтавській області. – Навіть після результатів алкотесту водій має повне право перевіритися у нарколога. У цьому випадку працівник ДАІ сідає за кермо і везе водія до медичного закладу. Якщо водій відмовляється від медогляду, він нестиме адміністративну відповідальність, тобто погоджується, що вживав алкоголь, і буде платити штраф. Перевірка на газоаналізаторі відбувається в присутності двох свідків. Зараз уже не використовуються трубки «Контролю тверезості» інспекторами ДПС, а лише сучасні газоаналізатори. У наркодиспансері визначають стан сп’яніння

Залежно від особливостей обміну речовин, в організмі кожної людини може бути алкоголь.

– У крові кожної людини може міститися алкоголь, – розповів Ігор Мацицький, головний лікар Полтавського обласного наркодиспансеру. – Це так званий ендогенний алкоголь, і його рівень суто індивідуальний. Якщо у пацієнта визначено більше 0,2 проміле, то це автоматично означає, що було зовнішнє вживання алкоголю. У працівників ДАІ є спеціальні прилади для вимірювання парів алкоголю в видихуваному повітрі. Але якщо водій не згоден із показниками таких алкотестерів, то має право вимагати перевірки у лікаря-нарколога. Спочатку проводиться клінічне обстеження, перевіряються поведінка та рухи. Сп’яніння може бути не лише від алкоголю, а від наркотичних та психотропних речовин. Тому лікар проводить кілька аналізів на визначення речовини, що спричинила стан сп’яніння. Медики не констатують факту вживання алкогольних напоїв, а виявляють стан сп’яніння. Тобто водій, можливо, і випив пива, але стану сп’яніння у нього не виявлено. Водії радять поборотись з алкатестером і йти до нарколога

Водії з великим стажем керування навіть радять перевірятися у лікаря-нарколога. – Ваша впевненість може відбити в інспектора ДАІ бажання: навіщо йому гаяти час? – розповів Василь Степанович, водій-«дальнобійник» із 25 річним стажем. – Медики можуть зробити свій висновок: є ознаки вживання спиртних напоїв, однак у стані алкогольного сп’яніння не перебуває. Адже по закону штрафують водіїв не за сам факт вживання алкоголю, а за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. А різниця велика. Тому якщо ви впевнені, що сталася помилка у показах алкотестера, то не вагайтесь і їдьте до лікаря. Але не на власному автомобілі, а на службовому із працівниками ДАІ.

Практично відсутній вплив алкоголю – до 0,5 проміле, легке сп’яніння – 0,5-1,5 проміле, середнє сп’яніння – 1,5-2,0 проміле, сильне сп’яніння – 2,0-3,0 проміле, тяжке отруєння – 3,0-5,0 проміле, смертельне отруєння – більше 5,0 проміле.

Загалом же різні продукти, напої та ліки можуть внести свої корективи у висновок про вміст алкоголю.
Безалкогольне пиво. Навіть на етикетці написано, що невеликий відсоток алкоголю в ньому є. Так що існує реальна можливість перейти рубіж у 0,2 проміле.
Кефір. Свіжий не дасть показань, а ось злегка забродивший кефір, а також йогурт, сироватка можуть з легкістю подолати 0,2 проміле.
Квас. Напої із смаком квасу для водія не зроблять проблем, а ось після півлітри-літри бочкового можете отримати 0,3-0,4 проміле.

Апельсин. Один помаранчевий фрукт додасть водію від 0,15 проміле.

Банан. Трішки перезрілий фрукт – від 0,1 проміле.

Фруктовий сік. Виробники використовують концентрат із вмістом спирту для тривалого зберігання, тому якщо сік стояв не в холодильнику, то краще перед керуванням його не вживати.
Шоколад. Практично 8 шоколадних цукерок можуть дати 0,1 проміле. А така ж кількість із коньячним наповнювачем – рубіж 0,2 проміле подолано. Такі ж результати дасть і «ромова баба».
Навіть чорний хліб із ковбасою теж небезпечний – до 0,2 проміле.
Спреї-освіжувачі для ротової порожнини зазвичай містять етиловий спирт. Тому не дивуйтесь, коли на алкотестері буде показник у 0,2-0,4 проміле.

Спиртовмісні ліки (наприклад, 40 капель собачої кропиви (пустирнік), корвалола, валокардіна, барбовала) можуть дати покази в 0,1 проміле. Перцова, метолова, гліду (бояришніка), валеріани, календули та інші настоянки можуть дати покази в ті ж 0,1 проміле.

П’яний водій буде відповідати Згідно зі статтею 130 Кодексу Украiни про адмiнiстративнi правопорушення, керування транспортними засобами у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння карається штрафом від 2550 до 3400 гривень або позбавленням права керування транспортними засобами на період від одного до двох років, або громадськими роботами терміном від 40 до 50 годин, або адміністративним арештом від 7 до 10 діб. При повторному подібному порушенні, вчиненому протягом року, водій позбавляється права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу чи карається громадськими роботами терміном від 50 до 60 годин або адміністративним арештом від 10 до 15 діб. Відчуття водія від концентрації випитого алкоголю:
  • 0,2–0,5 проміле: стає важко розпізнавати рухомі джерела світла. Підвищується схильність до ризикованого стилю водіння.
  • 0,5–0,8 проміле: неправильно визначається відстань, погіршується здатність очей адаптуватися до зміни освітлення. Ослаблюється сприйняття червоного світла, погіршується реакція й концентрація уваги, порушується рівновага.
  • 0,8–1,2 проміле: виникає відчуття ейфорії, розслабленості й переоцінки своїх можливостей, звужується кут зору — з’являється так званий «тунельний погляд». Суттєво погіршується сприйняття предметів, неправильно оцінюється відстань (змінюється глибина зору).
  • 1,2–2,4 проміле: вести машину стає неможливо. Значно погіршується здатність очей адаптуватися до зміни освітлення, різко знижується реакція й концентрація уваги. Виникає відчуття сильної ейфорії й розслабленості, надмірна самовпевненість. Значно сповільнюється реакція й порушується рівновага.

Довідка «Кола»

Концентрація алкоголю в крові 1,5 промілле означає, що у 1 літрі крові знаходиться 1,5 мілілітра чистого етанолу.

Для працівників ДАІ існує спеціальна інструкція, алгоритм якої дозволяє виявляти у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Згідно неї, ознаками алкогольного сп'яніння є:
  • запах алкоголю з порожнини рота;
  • порушення координації рухів;
  • порушення мови;
  • виражене тремтіння пальців рук;
  • різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;
  • поведінка, що не відповідає обстановці.
Ознаками наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, є:
  • наявність однієї чи декількох ознак стану алкогольного сп'яніння (крім запаху алкоголю з порожнини рота);
  • звужені чи дуже розширені зіниці, які не реагують на світло;
  • сповільненість або навпаки підвищена жвавість чи рухливість ходи, мови;
  • почервоніння обличчя або неприродна блідість.
Загалом же різні продукти, напої та ліки можуть внести свої корективи у висновок про вміст алкоголю.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter