Нині у області щеплення від грипу мають менше 1 відсотка населення. Фото Ніни КорольНа Полтавщину іде новий грип – AH3N2. У групі ризику – вагітні, малюки від 1 до 4 років та школярі від 10 до 17.
Щороку – інфекційні новинки
– Цьогорічний вірус грипу AH3N2 не реалізував себе у минулий сезон, населення до нього менш імунне, ніж до вірусів «Каліфорнія» та «Брізбен», епідемічний підйом яких спостерігався у попередні сезони. Тому ми повинні бути готові до будь-якої ситуації, – зазначила на селекторній нараді з питань профілактики грипу Наталія Горбенко, заступник головного санітарного лікаря області на спеціальній селекторній нараді з питань профілактики грипу.
Не зважаючи на небезпеку захворювання, полтавці робити профілактичні щеплення не бажають. Якщо у попередні роки вдавалося імунізувати 1 % населення, то на сьогодні у деяких районах області ця цифра не досягла й 0,25 %. Є райони, де щеплень взагалі не робили. Змусити зробити вакцинування важко навіть медичних працівників та тих, які знаходяться у групі ризику: працівники освіти, торгівлі, кондуктори у громадському транспорті. Найкраще імунізувати вдалося лише дітей у інтернатних закладах – там вакциновано майже 100 відсотків дітей. А от по загальноосвітніх закладах школярі не імунізувалися.
Жителі області на лікування від грипу витратили понад 100 мільйонів гривень
– У 2009 році у області захворіли на грип 300 тисяч людей, у 2010 – 350, – проінформувала Лідія Войтенко, головний інфекціоніст управління охорони здоров'я ОДА. – Лікування одного хворого найдешевшими препаратами обходиться у суму близько 350 гривень. Термін лікування близько 6 днів. Ми підрахували, що у області на медикаменти у 2009 році витратили 109 мільйонів, а у 2010 – 120 мільйонів гривень. Якщо хвороба протікала з ускладненнями – лікування і у 1000 гривень на добу обходилося. Між тим, вартість вакцини від грипу – 50 гривень. І серед тяжких хворих і померлих від цієї інфекції, вакцинованих не було. А у 13 школі, де діти минулого року пройшли вакцинацію, на грип захворіло уп’ятеро менше школярів, ніж у інших навчальних закладах.
Стримати поширення вірусу у навчальних закладах вдалося завдяки двотижневим канікулам. Наразі діти уже 2 тижні на навчанні і показник захворюваності поповз угору.
– У групі ризику завжди найбільше дітей, понад 60 відсотків, – сказав Віктор Лисак, начальник головного управління охорони здоровя. – Цього року найбільше хворих виявилося у вікових категоріях від 1 до 4 і від 10 до 17 років. А дітей по області привито лише 0,56 % (за рахунок 100 відсоткових щеплень у інтернатах – примітка авт.)
Потерпають від грипу й вагітні. У області щеплення отримали 15 майбутніх мам, а 26 уже захворіли на грип.
Довідка "Кола"
Епідпороговий рівень в Україні нині перевищено тільки у Луганській області.