Тому просять знизити плату за дискотеку у Полтавському міському будинку культури до 3. Тим паче, що міський голова нещодавно обіцяв зробити танці безкоштовними.
Більше 3 гривень для пенсіонерів дорого
– Я ходжу на танці двічі на тиждень. У місяць виходь 40 гривень. Якщо ходить родина – усі 80 набігає, – розповідає Анатолій Іванович, пенсіонер. – Улітку ми танцювали безкоштовно, а як перейшли у Будинок культури, замість 3 гривень, плату підвищили до 5. По «трьошці» ми навіть згодні платити. Але ж я читав, що мер обіцяв безкоштовний вхід.
Танцювальні вечори для пенсіонерів міський будинок культури організовує круглий рік. З 1 травня до 1 жовтня безкоштовні танці проводять у Корпусному парку. З 1 жовтня танцюристи «переїжджають» до міського Будинку культури.
У тому, що вечори для пенсіонерів безкоштовні, журналіста «Кола» запевнив Олександр Мамай, коли розповідав про підсумки першого року роботи на посаді.
– У міському Будинку культури соціальні дискотеки безкоштовні, – сказав у інтерв’ю 2 листопада мер. – Пенсіонери раніше платили 3 гривні, потім їм вартість підняли. Вони прийшли до мене, щоб я вплинув. Я сказав: танцюватимете безкоштовно.
Замість 12,56 просять 5 гривень, але краще – безкоштовно
З жовтня 2011 вартість квитка до танцзалу зросла до 5 гривень. За роз’ясненнями журналіст звернулася до директора міського будинку культури
– Полтавці поважного віку мають можливість безкоштовно відвідувати у нас 4 колективи художньої самодіяльності, 10 клубів за інтересами, – пояснює Леся Овчиннікова, директор Полтавського Міського будинку культури. – Пенсіонери мають у своєму розпорядженні окремі приміщення, де збираються до 3 разів на тиждень, де займаються вокалом, хореографією, працює літературна студія та клуби живого спілкування. Вечори відпочинку «Ретро», які проводяться щосуботи та щонеділі – це заходи, які надаються як платні послуги, тобто не фінансуються з міського бюджету . Вхід сюди безкоштовний тільки для тих відвідувачів, які є учасниками колективів та клубів нашого закладу. Решта має платити за квиток.
За словами Лесі Овчиннікової, навіть 5 гривень – пільгова ціна. Вартість квитка має розраховуватися згідно Наказу Міністерства культури і мистецтв «Про порядок надання платних послуг закладами культури» і становить 12,56 гривень.
– Для обслуговування вечорів відпочинку у вихідні ми залучаємо 8 чоловік персоналу. Це: інженери по звуку і світлу, чергові електрик і методист, гардеробниця, прибиральниця, касир та головний адміністратор. Платимо їм подвійну плату, адже вони працюють у вихідні, –продовжує Леся Анатоліївна. – Плюс – витрати на електроенергію, воду та газ. Лише за опалення закладу, до речі, ми сплачуємо близько 4 тисяч гривень на добу. Фінансується ж Будинок культури з міського бюджету на 60 відсотків. Решту коштів ми повинні заробити завдяки платним послугам . Звісно, це не означає, що ми не будемо слухати розпоряджень міського голови. Але поки що у письмовій формі ніяких офіційних вказівок нам не надходило.
5 гривень за вхід на вечір відпочинку для полтавських пенсіонерів - задорого.