
Нещодавно викладачі профтехучилища на ІІІ-й Національній виставці-презентації представили інноваційний проект “Інтегроване навчання учнів з вадами слуху” в номінації «Інклюзивна освіта». Проект визнала авторитетна комісія, до складу якої зокрема входили працівники Міністерства освіти і Національної академії педагогічних наук. Завдяки цьому до програми навчання слабочуючих учнів ПТУ №23 внесли такий предмет, як жестова мова.
- Тепер у нашому закладі є такий предмет як жестова мова, - розповіла Наталія Московець, перекладач жестової мови та соціальний працівник. – Я маю змогу слабочуючим дітям викладати жестову мову по дві години на день, що полегшує їм навчання. Адже жестову мову потрібно порівнювати з іноземною. Ми знаємо іноземну на побутовому рівні, але ж ми не знаємо, наприклад, англійською термінологію конкретної галузі. Так і з жестовою мовою. Слабочуючі діти, які навчаються в нашому закладі на будівельників, звісно не знають будівельної термінології.
Тож тепер Наталія Олексіївна на уроках жестової мови зі своїми учнями вивчає наперед термінологію, яку вони розбиратимуть з викладачем наступного дня на предметі. Для дітей з вадами слуху це полегшило сприйняття нової інформації на уроках.
До теми - Навчитися у Полтаві мові жестів можна, але дорого
Довідка «Кола»: Нині в ПТУ №23 навчається дві групи слабочуючих дітей, які приїхали до Полтави з різних кутків України здобувати фах лицювальника-плиточника чи монтажник гіпсокартонних конструкцій. Термін навчання 2 роки.
Читайте також - У Полтаві журналіст прожила один день життям людини, що не чує