Чого хочуть учителі: більшу зарплату і менше реформ

Освіта
Таня Цирульник12 жовтня 2012 о 18:061186 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Чого хочуть учителі: більшу зарплату і менше реформ
Журналісти «Кола» поцікавитися чого хочуть вчителі.


Найближчим часом заробітна плата вчителів зросте, стане доступнішим житло, школи відремонтують та забезпечать підручниками, комп’ютерною технікою тощо. Такі обіцянки традиційно чують освітяни від чиновників усіх рівнів напередодні свого професійного свята.

Фото з gigamir.netФото з gigamir.net

Більшу зарплату, а діти – хороші

Опитування журналісти проводили 4 та 5 жовтня серед працівників освіти, яких запросили у Палац дозвілля «Листопад» послухати концерт Олександра Малініна. Просили розповісти, яких змін, на думку самих освітян, потребує галузь, у якій вони працюють. Майже кожен опитаний почав відповідь із фрази: «діти зараз – хороші»

Чого хочуть учителі (рейтинг найпопулярніших відповідей):

– підвищення зарплати;

– щоб їх не змушували ходити у відпустку за власний рахунок;

– батьки приділяли більше уваги навчанню їхніх дітей;

– забезпечення школи нормальними підручниками;

– зміни ставлення дітей до навчання;

– щоб не змінювали шкільну програму;

– удосконалення правил вступу до вишів.

Серед проблем, із якими найчастіше зустрічаються освітяни:

– мала кількість дітей у сільських школах, велика – у міських;

– байдужість керівництва держави до проблем учителів, зокрема до дитячої жорстокості;

– незадовільне матеріально-технічне забезпечення, яке заважає нормально проводити уроки;

– складні для школярів навчальні програми;

– зменшення кількості ставок та велике навантаження.

Читайте також: У Полтаві підрахували кількість подарунків, вручених освітянам за два дні

За словами вчителів, про збільшення зарплат постійно говорять, але майже не збільшують.

– Мені тільки й кажуть сусіди: та вам, учителям, постійно зарплату збільшують, по радіо тільки й передають, – говорить Валентина, викладач.  – У мене більше десяти років стажу, а до двох тисяч ледве дотягує зарплата.

Між тим, напередодні Дня вчителя, уряд оголосив про чергове збільшення зарплати освітянам. Зарплата вчителя першої категорії до кінця року складе майже 3 тисячі – про це заявив Микола Азаров, прем’єр-міністр, напередодні свята.

– Середньомісячна заробітна плата педагога 1 категорії із 2009 року вже зросла на 1 тис. 200 грн. (майже в 1,7 раза). На кінець 2012 року вона складе майже 3 тис. грн., а до кінця наступного – наблизиться до 3,5 тисячі, – повідомив Микола Азаров під час засідання уряду – передає «Урядовий портал».

Новації – не щороку

– Щороку щось змінюється в освіті. У мене у самої онука пішла у перший клас, я її особисто готувала, орієнтуючись на вимоги, які ставлять перед першокласниками. Я знала, що діти мають іти до школи, уміючи читати, знаючи геометричні фігури, але для більшості батьків ця новина виявилася шокуючою. У шкільному «Букварі» літеру «А» починають вчити на 30 сторінці, до цього у підручнику – тексти. Підручники всі різні – буває, у одному класі складніший «Буквар», а математика – легша, у інших класах – навпаки.

2012 навчального року вперше за роки незалежності абсолютно всі першокласники вчасно отримали новенькі підручники. Загалом надруковано 63 назви підручників загальним накладом понад 4 мільйони екземплярів.

За останні 5 років освіту, як вищу, так і середню, намагалися реформувати кілька разів.

2008 рік – запровадили вступ до вищих навчальних закладів за результатами ЗНО.

2010 рік – скасували 12-річний термін навчання у школах та запровадили обов’язкову дошкільну освіту для дітей із 5 років.

2010 рік – після кількох трагічних смертей дітей на уроках фізкультури міністерство освіти заявило про намір по-новому проводити уроки фізкультури, зокрема не ставити оцінок та поділити класи на 3 підгрупи.

Кінець 2010-2011 року – ледве не реорганізували вищу освіту: планували зменшити кількість вишів, ввести триступеневу систему вступу, можливість регулювати вручну вартість навчання та виключати з вишу студента за плагіат. Але через акції протесту законопроект так і не прийняли.

2012 рік – дошкільна освіта визнана обов’язковою, отже, підручники для першого класу стали складнішими.

До теми: У Полтаві освітянам вручали квартири і побутову техніку (фото)

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter