У сучасному світі шарф – одна з найпопулярніших і універсальних деталей гардеробу. Його носять люди з різних куточків планети, у спеку і в холод, на вулиці і в приміщенні, як у повсякденному житті, так і в якості елемента вечірнього туалету. Тому сучасній дівчині та жінці просто необхідно знати, як носити шарф стильно. А ще як доглядати за шарфом, аби він був гарним.
Уміло підібраний шарф доречний і в солідному офісі, і на пляжі, і на стадіоні, і в поході, і на урочистому заході.
З історії шарфа:
З’явився цей дуже функціональний вид аксесуару ще більше двох тисячоліть тому. Про це свідчать археологічні розкопки в стародавніх гробницях на території Китаю, де були виявлені фігурки воїнів з шарфами на шиї, які, найімовірніше, служили для захисту від холоду. У перекладі з іудейського «шарф» означає «отруйна змія на шиї».
Але з тих пір багато чого змінилося, і сучасних жінок з кожним роком все більше цікавить шарф як аксесуар, як стильний елемент зовнішнього образу.
Способи зав’язування шарфа:
Одинарний вузол
Цей спосіб краще всього підійде для вузьких шарфів будь-якої текстури.
Обертаємо шарф навколо шиї. Обидва кінця дивляться вперед. Зав’язуємо кінці шарфа вузлом. Готово! Якщо вузол затягнути не дуже туго, вийде досить стильний вільний одинарний вузол, який хоч і не зігріє, але додасть вигляду легку невимушеність і авантюризм.
Вузол «аскот»
Вишуканий, витончений, злегка романтичний і кокетливий. У вмілому виконанні додасть образу одночасно стриманість і витонченість, а суворий діловий стиль пом’якшить ноткою жіночності. Для виконання вузла «аскот» вам знадобиться квадратний шарф-хустка з легкої тканини.
Складаємо хустку по діагоналі в трикутник. Загортаємо навколо шиї вершиною трикутника вперед, а гострими кінцями назад. Перехрещуємо кінчики і перекидаємо їх через плечі наперед. Туго натягуємо шарф. Короткі кінчики пов’язуємо простим вузлом або скромним елегантним бантом.
Європейський вузол – стильна універсальність і практичність
Його батьківщина – Париж – світова столиця моди і стилю. Саме тому його також називають французьким або паризьким вузлом. Підходить і дітям, і дорослим. Застосуємо до будь-якого матеріалу і будь-якої товщини шарфа. Особливо стильно виглядають теплі довгі шарфи, зав’язані європейським вузлом.
Беремо довгий шарф. Складаємо його вдвічі. У складеному вигляді перекидаємо через шию. З одного боку, у нас вийшла петля. У цю петлю протягуємо вільні кінці й затягуємо шарф.
Подвійний вузол
Шарф, зв’язаний подвійним вузлом, неодмінно подарує своєму власникові додаткове тепло і комфорт в особливо суворі морозні дні. Для виконання вузла знадобиться досить довгий шарф, оскільки його потрібно буде обгорнути навколо шиї двічі. Особливо добре підійде під теплий одяг з комером-стійкою.
Накидаємо шарф на шию так, щоб один кінець був набагато довшим за інший. Довгим кінцем двічі обертаємо шию. Не затягуємо занадто сильно. Кінці шарфа можна сховати під одягом або залишити невимушено звисати.
Квадратний вузол
Квадратний вузол дозволяє залишити шию відкритою. Цей стриманий варіант пов’язування шарфа чудово підійде під сорочку з коміром, якщо розстебнуті верхні ґудзики. Знадобиться шарфик з тонкої тканини.
Складаємо шарф прямокутником. Перекидаємо через шию. Один кінець повинен бути довшим за інший. Зав’язуємо шарф на вузол так, щоб довгий кінець виявився поверх короткого. Тепер довгий кінець протягуємо позаду короткого і просмикуємо його в отриману петлю. Підтягуємо шарф за обидва кінці і ховаємо їх під одягом.
Вузол «бандана»
Чудово підійде для спортивного і вільного повсякденного стилю в одязі. Особливо добре виглядають яскраві шарфи і хустки, зав’язані вузлом «бандана», з однотонними водолазками. Бандана-вузол вигідно акцентує лінію плечей. Для виконання вузла знадобиться трикутна або квадратна шовкова хустка.
Складаємо шарф трикутником. Беремо основу трикутника, тобто більш широку частину, і у напрямку до вершини (гострого кінця) загортаємо його до середини трикутника. Складений шарф кладемо на плечі і зав’язуємо простим вузлом.
Вузол «змійка» або джгут
Якщо вам хочеться чогось дійсно вишуканого і витонченого, чому б не пригріти у себе на шиї невелику «змійку»? Не лякайтеся! Насправді, все буде дуже мило і симпатично. Для виконання цього трюку вам знадобиться довгий шарфик з легкої тканини.
На обох кінцях шарфа зав’язуємо вузлики. Закручуємо шарф навколо своєї осі, щоб вийшов джгут. Обмотуємо шарф кілька разів навколо шиї. Обидва кінці повинні виявитися спереду. Просмикуємо кінці шарфа під верхній ряд намотаного джгута, перекидаємо через нього зверху і пускаємо під нижніми рядами.
Гламурно-богемний стиль
Трохи гламурного шику і шарму нікому не завадять. Особливо розкішно гламурно-богемний стиль буде виглядати з довгими широкими шарфами з дорогих тканин. Просто огорніть шарф навколо шиї. Міцно не затягуйте, щоб вийшло вільний кільце. Пустіть кінці наперед і нехай вони невимушено звисають на грудях. Тож не відводьте шарфу скромну роль деталі зимового гардеробу, сміливо поєднуйте шарфи і шарфики з блузами, сукнями, жакетами, топами.
Із чим і на чому носити
Підбираючи відповідний спосіб, необхідно враховувати форму, розмір, текстуру і призначення шарфа.
Теплі в’язані шарфи краще носити поверх одягу, причому їх можна просто накинути на шию і плечі так, щоб один кінець виявився спереду, а інший ззаду, або огорнути навколо шиї і зав’язати таким чином, щоб один кінець був довший за інший. Вибираючи шарф у холодну пору року, зверніть увагу на яскраві теплі тони: адже такий аксесуар не тільки зігріє Вас, але й покращить настрій.
Тонкі елегантні шарфики можна носити не тільки на шиї, але й накинувши на плечі, як доповнення до вечірньої сукні; на талії, протягнувши через замість пояса; на стегнах, у вигляді пов’язки; на голові, обернувши навколо шиї або зав’язавши як бандану; на сумочці, протягнувши через ручки і зав’язавши на бант.
Шарф може вигідно сховати те, що вам треба, однотонний одяг зробити яскравішим. Але йому під силу навпаки підкреслити ваші недоліки, якщо невміло використовуєте цей аксесуар. Якщо маєте коротку шию, шарфом краще не огортати її щільно, а пустити кінці так, щоб утворився ніби V-подібний виріз – це візуально подовжить шию.
Секрети вибору шарфа
Рекомендуємо скористатися наступними порадами:
- тонкий повітряний шарф більше підходить до облягаюих силуетів одягу;
- шарфи нейтральних тонів (чорні, сірі, кремові) можна поєднувати з одягом того ж тону, але іншої фактури;
- яскраві шарфи контрастних кольорів допоможуть урізноманітнити ваш образ, а сяючі відмінно доповнять вечірнє вбрання;
- підбирайте шарфи таких тонів, щоб вони вигідно підкреслювали ваш колір шкіри.
Прати шарфи краще або вручну або в пральній машині на делікатному режимі (без віджиму) при 30 градусах, пральні засоби використовуйте для делікатних тканин. Якщо перете вручну, можна застосувати у якості засобу для прання шампунь. Щоб не шарф не полиняв, під час прання вручну додайте у воду трохи оцту – він збереже колір,споліскуйте у ледь теплій воді.
Фото з сайтів fictionbook.ru та jlady.ru