У Полтаві нових жертв рудого пса, який кусав полтавців, немає.
Але телефон гарячої лінії ветеринарів і досі не замовкає.
Телефонують навіть з Росії, цікавляться скаженим псом. Полтавці ж повідомляють не лише про собаку, схожого на того, що наробив переполоху, найчастіше скаржаться на безпритульних тварин.
Утім пошуки пса, у якого підозрюють сказ, ветеринари не припиняють.
- У нас створені дві мобільні бригади, ми реагуємо на кожний виклик гарячої лінії. Ми фільтруємо усі виклики. І якщо це стосується відлову собак, направляємо КАТП-1628. Якщо є якісь ознаки, схожі з описом того собаки, який наносив укуси, спеціалісти виїжджають на місце і проводять там розслідування і якщо вдається вилучаємо цього собаку і садимо на карантин, - розповідає Віктор Пальчик, головний державний інспектор ветеринарної медицини Полтави.
Серед жертв рудого пса домашніх тварин не було
- Усі покуси рудим собакою були нанесені 7 числа. Більша частина людей звернулася вчасно, але зверталися і 8, і 9, і 10 лютого. Приходили люди, які забули піти в травмпункт і згадали, що їх вкусив собака, особливо після повідомлень у ЗМІ, - говорить Віктор Пальчик.
Що ж до домашніх тварин, то жодного звернення, коли б рудий собака напав на них, не було зафіксовано.
- У нас щодня завжди є 2-3 звернення щодо покусів домашніх тварин. Є покуси, але вони зроблені іншими тваринами, - роз’яснює Віктор Пальчик.
У Полтаві відловили трьох собак
Ветеринари за увесь час упіймали 3 собаки. Двоє з них на карантині. А найбільш схожого, якого виявили на перехресті вулиць Нечуй-Левицького та Уютної, приспали. Пса найперше шукали у радіусі 500-800 метрів, від епіцентру, де собака нападав на полтавців.
Дивіться також карту, де у Полтаві була помічена собака, яка кусає людей
- 10 лютого о 15:00 в епіцентрі, де було нанесено рудим собакою 29 укусів, ми знайшли пса. Собака бігла лагідна й спокійна, без агресії. Ми її не стали ловити, за допомогою снодійного її знешкодили, - розповідає Віктор Пальчик.
На місце події викликали жертв собаки, обдзвонили усіх, але прийти змогли лише шестеро. Троє з них впізнали у собаці свого нападника. На 100% був переконаний і чоловік, який захищав дружину від пса. Половина ж тих, хто прийшли опызнати нападника, сумнівалася.
Пса приспали та направили у регіональну державну лабораторію ветеринарної медицини в Полтавській області для виключення сказу.
- 11 лютого в першій половині дня ми отримали експертний висновок: мікроскопія показала, що сказу не встановлено. В подальшому проводиться біопроба, - пояснює Віктор Пальчик.
Полтавці продовжують впізнавати у приспаному собаці нападника, але на 100% ніхто не впевнений
Медики зробили фото собаки, який найбільше відповідав опису полтавців. Зображення приспаного пса продовжують показувати його жертвам.
- Сьогодні прийшла дівчинка, яку покусав собака за ноги й руки. Вона подивилася на фото і впізнала пса. Сказала, що він дуже схожий, - розповідає Віктор Пальчик.
Проте на 100% сказати, що медики приспали саме того собаку, який кусав полтавців, ніхто не може.
- Якщо врахувати те, що собака має багато схожих з описом ознак, і відловлена в епіцентрі, де було нанесено 29 покусів, я, як фахівець, підозрюю, що це саме та собака, але не стверджую на 100%, - пояснює головний ветеринар.
Читайте також: Усім жертвам собаки роблять щеплення від сказу. Вакцину закупили у Харкові.