Кому має належати кермо у сім’ї: поради полтавського психолога

Статті
Надія Труш11 квітня 2013 о 11:481504 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Кому має належати кермо у сім’ї: поради полтавського психолога
Про плю­си і мі­ну­си шлю­бу, де кер­ма­ни­чем є один із по­д­руж­жя, ро­з­по­ві­да­ла прак­ти­ку­ю­чий пол­та­в­сь­кий пси­хо­лог Ма­ри­на Гу­р­нік.


Психолог Марина Гурнік радить подружжям постійно саморозвиватисяПсихолог Марина Гурнік радить подружжям постійно саморозвиватися

За ста­ти­с­ти­кою, 99,9% чо­ло­ві­ків на за­пи­тан­ня «хто в сі­м’ї го­ло­в­ний?» без ва­гань ві­д­по­ві­да­ють «я». Од­нак ро­дин­не кер­мо на­спра­в­ді ча­с­то опи­ня­єть­ся у ру­ках жі­н­ки.

Тра­ди­цій­но в сі­м’ї го­ло­в­ним був чо­ло­вік. За­без­пе­чу­вав ро­ди­ну, ви­рі­шу­вав зо­в­ні­ш­ні про­бле­ми, був опо­рою, ка­м’я­ною сті­ною. Ни­ні зви­ч­ні ук­ла­ди змі­ню­ють­ся. Нері­д­ко мо­ж­на зу­стрі­ти па­ри, в яких дру­жи­на за­ро­б­ляє бі­ль­ше за чо­ло­ві­ка, є кер­ма­ни­чем.

До теми: гостьовий шлюб – як полтавці живуть зі штампом у паспорті, але на різних територіях.

Чо­му ча­с­то у сі­м’ї го­ло­в­на – жі­н­ка?

Іс­нує ду­м­ка, що жі­н­ки ста­ють го­ло­в­ни­ми в сі­м’ї, бо чо­ло­ві­ки са­мі від­да­ють цю по­зи­цію. У пе­ре­ва­ж­ній бі­ль­шо­с­ті ви­па­д­ків це дій­с­но так, за ви­сно­в­ка­ми до­с­лі­джень ба­га­тьох укра­ї­н­сь­ких фа­хі­в­ців. По­га­но це чи до­б­ре – ви­рі­шує са­ма жі­н­ка.  Як­що її вла­ш­то­вує за­ле­ж­не ста­но­ви­ще чо­ло­ві­ка, як­що чо­ло­вік не по­чу­ва­єть­ся при­ни­же­ним, ро­зу­мі­ю­чи, що в сі­м’ї го­ло­в­на  жі­н­ка, то ні­чо­го по­га­но­го у та­ко­му ро­з­по­ді­лі ро­лей не­має.

– На­ве­ду при­к­лад: ав­то­мо­біль, лі­так ма­ють од­не кер­мо, так са­мо і у по­д­ру­ж­ньо­му жит­ті: є один ке­ру­ю­чий, го­ло­в­ний, – пі­д­к­ре­с­лює па­ні Ма­ри­на, пси­хо­лог, за по­ра­да­ми до якої в Пол­та­ву при­ї­ж­джа­ють із рі­з­них міст Укра­ї­ни. – Вва­жаю, го­ло­в­ним має бу­ти все ж чо­ло­вік, а му­д­ра дру­жи­на зро­бить йо­го та­ким. Ро­зу­м­на, чуй­на дру­жи­на ска­же, що у ро­ди­ні го­ло­в­ний – чо­ло­вік, обій­ме ко­ха­но­го, дя­ку­ю­чи за те, що по­чу­ва­єть­ся за йо­го спи­ною за­хи­ще­ною.

До теми: поради полтавкам як вберегтися від депресії та поганого настрою.

Го­ло­в­на про­бле­ма і при­чи­на ро­дин­них не­згод і су­пе­ре­чок: хто ж го­ло­в­ний – брак знань, ка­же Ма­ри­на Гу­р­нік.

– Жі­н­ки у 6 ра­зів пси­хі­ч­но си­ль­ні­ші за чо­ло­ві­ків, – го­во­рить пси­хо­лог – Як­що жі­н­ку не вла­ш­то­вує, що чо­ло­вік іне­р­т­ний, тоб­то менш ак­ти­в­ний у жит­ті, на­рі­ка­ти і ви­ма­га­ти від дру­гої по­ло­ви­ни змін не ва­р­то. Як­що на­ма­га­ти­ся «пе­ре­ро­би­ти» лю­ди­ну – все, на сто­су­н­ках мо­ж­на ста­ви­ти хрест. Лю­ди­на, що на­ма­га­єть­ся змі­ни­ти ко­ха­ну чи ко­ха­но­го, спе­р­шу са­ма має по­ча­ти змі­ню­ва­ти­ся. До ме­не ча­с­то при­хо­дять на при­йом жі­н­ки ві­ком 40-50 ро­ків, ска­р­жать­ся на чо­ло­ві­ка, що не хо­че чи не мо­же на­ле­ж­ним чи­ном утри­му­ва­ти сі­м’ю. Ди­в­лю­ся на та­ких і ро­зу­мію: жі­н­ка ви­сна­же­на, спу­с­то­ше­на. А має бу­ти на­впа­ки: жі­н­ка по­вин­на ста­ти для сво­го чо­ло­ві­ка на­тхнен­ням, тим дже­ре­лом, зві­д­ки він че­р­па­ти­ме си­ли для зве­р­шень. І не­ва­ж­ли­во, скі­ль­ки ро­ків по­д­руж­жю. Як­що ж дру­жи­на з ра­н­ку до ве­чо­ра пе­рей­ма­єть­ся, як за­без­пе­чи­ти ро­ди­ну, про яке на­тхнен­ня мо­же йти­ся?.. То­му слід надихати чо­ло­ві­ка до са­мо­ре­а­лі­за­ції, ві­ри­ти у ньо­го і го­во­ри­ти йо­му про цю ві­ру . Чим си­ль­ні­ше він ві­д­чу­ва­ти­ме пі­д­т­ри­м­ку, тим бі­ль­ше ша­н­сів ма­ти­ме для ус­пі­ш­но­с­ті.

Сім’ї, у яких змагаються бути головним, розпадаються найчастіше. фото lady.tochka.net Сім’ї, у яких змагаються бути головним, розпадаються найчастіше. фото lady.tochka.net 

До теми: як вийти заміж, щоб уникнути розлучення.

Не­при­хо­ва­на рі­в­ність у сі­м’ї мо­же пе­ре­ро­с­ти у кон­ф­лікт

Су­час­ні па­ри най­ча­с­ті­ше оби­ра­ють у сі­м’ї рі­в­ність. У цьо­му є при­хо­ва­ні пі­д­во­д­ні ка­ме­ні: у ра­зі не­пе­ред­ба­че­них об­ста­вин чи си­ль­них емо­цій­них на­ва­н­та­жень рі­шен­ня най­ча­с­ті­ше прий­має хтось один. Звід­си – кон­ф­лі­к­ти, з’я­су­ван­ня, «чо­му це маю ро­би­ти я».

До теми: депресія: міфи, поради як позбутися.

Тест, що до­по­мо­же по­д­руж­жю зро­зу­мі­ти, що не так у їх сто­су­н­ках. Тре­ба щи­ро ві­д­по­ві­с­ти со­бі на пи­тан­ня та про­ана­лі­зу­ва­ти їх, ра­дить пси­хо­лог Ма­ри­на Гу­р­нік. Звід­си і ві­д­по­ві­ді бу­дуть, чого бра­кує та які пріо­ри­те­ти.

  • 1. Як, на мою ду­м­ку, тре­ба ро­зу­мі­ти се­бе й ін­шо­го, щоб бу­ти ща­с­ли­вим?

  • 2. В чо­му для ме­не сенс то­го, що ві­д­бу­ва­єть­ся з на­ми і в на­шо­му по­д­ру­ж­ньо­му жит­ті?

  • 3. Що для ме­не лю­бов?

  • 4. Яке при­з­на­чен­ня мо­го шля­ху у жит­ті?

  • 5. Хто я?

  • 6. Чи умію я бу­ти ща­с­ли­вим?

  • 7. Хто ві­д­по­ві­да­ль­ний за має жит­тя?

  • 8. Чи по­т­рі­б­ні ме­ні по­зи­ти­в­ні змі­ни?

  • 9. Я жи­ву за зви­ч­кою чи моє жит­тя – зви­ч­ка?


Му­д­ра дру­жи­на по­вин­на зро­би­ти так, щоб у чо­ло­ві­ка не ви­ни­к­ло сум­ні­ву, що го­ло­в­ний – са­ме він. Не­да­р­ма на­род­на му­д­рість го­во­рить: чо­ло­вік – го­ло­ва, а жі­н­ка – шия, як за­хо­че, так і по­ве­р­не го­ло­ву.

До теми: секрети підбирання одягу– як полтавкам приховати недоліки та підкреслити переваги фігури.



Хто го­ло­в­ний у ро­ди­ні ві­до­мих зі­рок

У по­д­руж­жі спі­ва­ка Па­в­ла Зі­б­ро­ва не­офі­цій­но го­ло­в­ною си­лою є дру­жи­на Ма­ри­на. Во­на слід­кує за кон­це­р­т­ною ді­я­ль­ні­с­тю, імі­джем, га­с­т­ро­ля­ми іме­ни­то­го чо­ло­ві­ка. Са­ме дру­жи­на бу­ла іні­ці­а­то­ром змін ко­льо­ру во­лос­ся із си­ви­ни на чо­р­не. Ві­до­ма спі­ва­ч­ка, а ни­ні й на­р­деп, Та­ї­сія По­ва­лій уже кі­ль­ка ро­ків по­с­піль три­має у се­к­ре­ті «хто го­ло­в­ний у її ро­ди­ні». Ка­же, з чо­ло­ві­ком пе­рі­о­ди­ч­но змі­ню­ють­ся. А сам про­дю­сер Ігор Лі­ху­та в ін­тер­в’ю Все­ук­ра­їн­сь­ким ЗМІ ка­же, що го­ло­в­ною у їх­ній ро­ди­ні є те­ща.

Також читайте:

Полтавці, які побрались під магією цифр, розповіли свою історію

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter