Скільки коштує і де купують нерухомість у Полтаві

Новини
Ольга Матвієнко15 квітня 2013 о 13:135024 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245
procherk.infoБагато полтавців можуть пригадати кінець 1990-х років, коли ціни на квартири коливалися в межах 2 тисяч доларів за 1-кімнатне житло покращеного планування.
Невдовзі вони почали поступово підвищуватися. Журналісти «Кола» вирішили дізнатися, на що розраховувати полтавцям на ринку нерухомості 2013 року.

Найпопулярнійший і найдорожчий – середній поверх

Незмінним протягом багатьох років залишається попит на середній поверх.

– Останній і перший поверхи не популярні, усі питають 4-5 поверх (якщо це дев’ятиповерхівка), – розповіла Надія Дубровіна, власниця агенції нерухомості Kvartal Prime.

До теми: В Україні змінили правила перепланування квартир

Географічно у різних мікрорайонах міста ціни на квартири коливаються мало. Ріелтери зазначають, що не можна говорити про особливий попит на житло в одному районі.

– У цьому плані все залежить від уподобань покупця. Наприклад, якщо ви звикли жити на Леваді, то скоріше за все будете шукати квартиру саме там, – пояснила Алла Володимирівна Гузова, директор АН ТОВ «Абсолют–Полтава». – Єдиний, який, звісно, сталий у ціні – центр. Особливий попит викликають панельні будинки та новобудови із покращеним плануванням, які зводять у різних мікрорайонах. Ці квартири, незалежно від розташування, коштують приблизно однаково.

Єдине, у чому сходяться агенти з нерухомості: останнім часом покупці дедалі більше приділяють увагу мікрорайонам «Алмазний» і «Мотель». Поснюють це тим, що це спальні райони із розвиненою інфраструктурою, дитячими садками та школами, які розтошовані за маршрутом «Кільцевого» автобуса.

Читайте також: У Полтаві працюють два БТІ: перелік цін та послуг

У Полтаві найдешевша однокімнатна квартира коштує 26 тисяч доларів

Протягом останніх кількох років ціни на квартири у Полтаві незмінно зростають. За словами агентів з нерухомості, середня ціна за 1-кімнатну квартиру у «хрущовці» не опускається нижче 26 тисяч доларів. Надія Дубровіна зазначила, що формування цін залежить не тільки від курсу валюти:

– Ціну на квартиру початково визначає власник. Регулювати це жодним чином неможливо. Як ріелтер, я тільки можу порадити, орієнтуючись на стан квартири, місце розташування. Бувають випадки, коли у старому будинку однокімнатну квартиру із малою квадратурою продають за 50 тисяч.

Окремим фактором є спрацьовування «сарафанного радіо». Коли хтось продає квартиру за 25 тисяч, а поряд продають за 27 тисяч, то ціну на першу підвищують.

Вартість квартири також залежить від її площі – ціна за квадратний метр тим більша, чим більша квадратура житла. Плашка

Однокімнатні квартири покращеного планування вже коштуватимуть не 26 тисяч, а від 30-35 тисяч доларів.

Різниця у вартості 1, 2 і 3-кімнатного помешканнь у середньому – 7 тисяч доларів.

Вигідно купувати квартиру «з нуля»

У Полтаві все більше покупців звертають увагу на купівлю квартири «з нуля». Це означає, що люди об’єднуються і вкладають гроші в майбутнє будівництво. Фактично, покупець робить внесок у ще не збудований будинок. Вигода такої покупки полягає у відносно низькій вартості житла у новобудові.

– Ті, хто хочуть квартиру в новобудові, уже зараз дізнаються про певні будівельні компанії і звертаються безпосередньо до забудовника. На квадратний метр такої квартири іде фіксована ціна і вона значно нижча, ніж у вже готовому будинку, – розповіла Алла Володимирівна. –

Ризик при такому вкладі грошей – невизначеність: чи буде добудований будинок. Також майбутній покупець бачить лише фундамент забудови, а не вписаний в інфраструктуру мікрорайону дім.

Щоб уникнути цих проблем, потенційні покупці нерідко звертаються до агенцій нерухомості, щоб підказали надійного, перевіреного забудовника.

До теми: Купити та продати квартиру у Полтаві можна буде без БТІ

У новобудові без ремонту чи у старому будинку з ремонтом: у скільки обійдеться, і які підводні камені

Незважаючи на те, що у Полтаві останніми роками зводять усе більше будинків із покращеним плануванням, полтавці не поспішають відмовлятися від пошуків житла у старих панельних будинках чи «хрущовках». Подекуди справа не тільки у дещо вищій ціні за квадратний метр, а впевненість у менших затратах на ремонт після купівлі. Про проблеми нового житла розповіла Алла Гузова:

– Квартира у новобудовах зараз – це бетонна стяжка, виведені дві труби, вікна і броньовані двері. Виходить, що при вартості квартири у 30 тисяч доларів, потрібно вкласти ще принаймні 500 доларів у «квадрат» ремонту. Вартість однокімнатного житла зростає до 45 тисяч.

Директор агенції Kvartal Prime зазначила, що незважаючи на початкову вищу вартість нової квартири і очевидні витрати на ремонт, вторинне житло може у кінцевому результаті обійтися не дешевше. Як стверджує ріелтер, косметичний ремонт у щойно придбаній «хрущовці» або «чешці» іноді вимагає затрат на вирівнювання стін, підлоги, заміну сантехніки, водопровідних мереж, усунення інших недоліків, які при огляді житла перед купівлею не були помітні.

Читайте також: Полтавці розповіли, як зараз можна купити квартиру і чим невигідні кредити

У Полтаві зароджується мода на приватний будинок за містом

На ринку нерухомості відзначають пожвавлення у секторі приватних будинків та купівлі ділянок під забудову. Надія Дубровіна пояснила, що у пошуках житла полтавці розширюють географію до району:

– Незважаючи на те, що Полтава – зручне і компактне місто із великою кількістю зелених зон, до нас приходить мода із мегаполісів шукати житло за межами міста. Популярні у цьому плані віддалені на 5-15 кілометрів населені пункти – Вороніна, Супрунівка, Макухівка, Терешки, Копили та інші неподалік від Полтави.

При цьому ріелтери роблять наголос на пошуку вільної земельної ділянки або ділянки з будинком під знесення.

Обвалу цін на ринку нерухомості у найближчий час не очікують

Ріелтери зараз не говорять не тільки про повернення до цін кінця 1990-х років, коли однокімнатна квартира покращеного планування коштувала в середньому 2 тисячі доларів. Останній «обвал» ринку нерухомості був пов’язаний із загальною економічною кризою 2008 року.

– Хто мав тоді гроші, тому потрібно було тоді купувати. Звичайно ж, ціни  у той час знизилися майже на половину. Проте і пропозицій було дуже мало, адже жодної вигоди від продажу не було, – зазначила Алла Гузова. – Наразі ціни коливаються на одній позначці. Чекати вигоди у цій ситуації не варто, тому продавайте й купуйте зараз, якщо вже наважилися.

Як стверджують агенти з нерухомості, вартість житла, залежно від сезонних пропозиції та попиту, коливається в межах 2-3 тисяч доларів. Наприклад, із пожвавленням ринку навесні ціни зростають і дещо знижуються влітку, коли більшість зайняті відпустками. Те саме і взимку, оскільки пік зимових покупок припадає на передноворічний період, то й попит на нерухомість спадає.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter