Сьогодні в полтавській церкві Святого мученика Івана Воїна відзначають храмове свято.
Храм святого Івана Воїна, був збудований 6 років тому в мікрорайоні Браїлки. На храмове свято, яке щороку відзначають 12 серпня, прийшло кілька сотень вірян. Попри спеку зібралися не лише люди похилого віку, а й молодь, батьки з малими дітьми. Після святкової молебені вірян пригощали безкоштовним обідом. Люди трапезували борщем, пирогами, хлібом, гречаною кашею з салатами із вареного буряка та огірків з помідорами, компотом. За безкоштовниим наїдками вишикувалися в довгу чергу. Дехто штовхався чи намагався просковзунти без черги, проте кухарки, які розкладали їжу по одноразових тарілках, запевняли, що вистачаить усім, адже напекли не одну сотню пирогів, зварили багато борщу.
– Їжа смачна, вона благословенна Богом та нашим батюшкою. Він перед трапезою прочитав молитву, благословив. Усі люди кажуть, що каша дуже смачна, вдома така не виходить. Люди задовлені і ситні. Ось спробуйте, можете і ви підійти посмакувати, я вам можу й принести тарілку з їжею, – запропонувала вірянка Ольга Андріївна Чигрин. – Сьогодні пригощають всіх і бідних, і багатих.
Отримавши свою порцію, люди обідали на подвір’ї церкви, столів не було, тому сідали, хто де міг: на лавах, на траві, або просто їли стоячи спершись об стовбур дерева. Не зважаючи на спеку гарячу їжу з’їдали всю, ще й добавки просили. Чимало вірян нахвалювали борщ, казали що він і запашний, і смачний.
– Безкоштовну трапезу ми щороку влаштовуємо на храмовое свято. Платить за їжу церква із милостині мирян, яку ті пожертували на храмове свято, – пояснює свічниця Тамара Федорівна. – Зараз у нас триває будівництво, тому можемо погодувати не лише будівельників, а й усіх, хто того потребує. До нас часто, особливо взимку, заходе біднота, безхатьки, люди, які звільнилися з в’язниці. Даємо хліб, теплий чай. Ніколи не відмовляємо, тому про нашу церкву ходить добра слава серед людей.
До теми: Полтавець пограбував церкву і сховався у соняхах
Довідка "Кола" Святий мученик Іван Воїн служив в імператорському війську Юліана Відступника (361—363). Як і іншим воїнам йому наказували переслідувати і вбивати християн. Залишаючись зовні гонителем, святий Іван насправді надавав християнам велику допомогу: кого схопили – звільняв, інших попереджав про небезпеку, сприяв їх втечі. Святий Іван надавав милосердя не тільки християнам, але і всім бідним і потребуючим допомоги: відвідував хворих, утішав скорботних. Коли Юліан Відступник дізнався про справи святого, то кинув його до темниці. В 363 році імператор був убитий на війні з персами. Святий Іоан вийшов на свободу і присвятив своє життя служінню ближнім, жив в святості і чистоті. Помер він в глибокій старості. Мученика Івана особливо поважають в Центральній та Східній Україні. Йому моляться за людей, які зникли безвісти та просять повернути вкрадені злочинцями речі.
Нещодавно, віряни святкували річницю Хрещення Київської Русі