Прикраси, виготовлені її руками, бажають носити в ОАЕ (Об’єднаних Арабських Еміратах), Азербайджані, Італії, Росії та Прибалтиці.
Марина за фахом учитель біології та кравчиня, але працює у магазині товарів для рукоділля. Плести з бісеру дівчина почала недавно. Навчилася цьому в Інтернеті.
Читайте також - Вишивальниця з Семенівщини привезла до Полтави сорочки за 5-18 тисяч гривень
– Починалося все з дитинства, коли дівчатка плели собі маленькі браслети, – згадує майстриня. – І я тоді цим захоплювалась. Але більш серйозно – років три-чотири тому, коли з’явився доступ до мережі Інтернет. Тоді можна було знайти багато цікавих схем і навчитись всьому цьому самостійно. Я приблизно рік вивчала різні техніки в Інтернеті. Спеціальних гуртків не відвідувала.
Приблизно за 2 роки Марина Губська сплела понад 100 виробів. Фотографії своїх робіт виставляє в Інтернеті, вироби вже за кілька днів знаходять своїх власників. Плете дівчина і на замовлення. Для роботи переважно використовує бісер та камені, до вибору яких ставиться з великою відповідальністю:
– Здебільшого використовую чеський бісер та деякі види японського, який вважається елітним. Також натуральні камені, дерево та намистини, – розповідає полтавка. – Трапляється, що продають підробки, але майстру не складно їх розпізнати. Наприклад, китайський вважається гіршим, у ньому бісеринки можуть бути неоднаковими, що ускладнює роботу.
Дівчина експериментує з поєднанням кольорів і вважає це однією зі своїх родзинок. Роботи Марини купують переважно жінки. До сих пір лише один чоловік робив їй замовлення. То був житель Азербайджану, який попросив для своєї дівчини виготовити сережки у формі серця, але в кольорах прапора цієї країни. Найбільше замовлень, зі слів полтавки, надходить із Росії, зокрема з Москви.
Зробити комплект прикрас дівчина може за 4 години, проте на деякі роботи витрачає по тижню
Майстриня знає вподобання кожного свого клієнта, відповідно до їхніх смаків і намагається урізноманітнювати прикраси. Ярославі Кривошеєвій (солістці Національної філармонії та ансамблю Збройних сил України) плете кольє з квітами, адже співачка їх любить. Іншій клієнтці модельної зовнішності, яка живе у Києві, подобаються великі довгі елементи. Якщо це сережки, то сантиметрів 15-20 завдовжки, якщо кольє – то з багатьма довгими елементами. Є люди, які люблять яскраві поєднання кольорів. Проте Марина Губська не ділить їх на відомих чи невідомих.
– Я вважаю, що майстер повинен працювати тільки тоді, коли є натхнення. Щоб у роботу вкладати лише позитивні емоції. А взагалі браку часу ніколи не відчувала, тим більше для улюбленої справи. Я можу сісти і протягом чотирьох годин, не підіймаючись, плести. І цей час для мене пробігає досить швидко. Наприклад, на два кольє для солістки ансамблю ЗСУ Ярослави я затратила по тижню. Це, мабуть, найбільше, оскільки то були авторські роботи. Аналогів їм в Інтернеті не знайти, бо схеми для них я створила сама. Тобто тут не лише механічна робота. Усі інші роботи виконуються набагато швидше, на набір із кольє та сережок потрібно близько чотирьох годин.
Плетіння з бісеру не єдине хобі полтавки. Також Марина в’яже та шиє, але поки що тільки для рідних та друзів. Дівчина мріє про власну крамничку з виставковою залою, де могла б продавати та демонструвати власні вироби. Свої роботи вона умовно називає дітьми, яким бажає знайти свій дім, тобто власників.
До теми - Hand Made по-полтавськи: виставка та майстер-класи (фото)