Сьогодні, 15 жовтня, у Перинатальному центрі Полтави підписали меморандум, аби дітей-відмовників було менше.
Документ про взаємопорозуміння уклали між департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації та обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Це новий крок у співпраці між усіма причетними організаціями.
З 2004 року центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді почали працювати при жіночих консультаціях та пологових будинках. Починали з групових занять та масових заходів – пропагували материнство. Згодом відкрили консультативні центри. З 2012 року в області почали працювати 411 фахівців із соціальної роботи, які супроводжують неблагополучні родини й працюють з батьками, які хочуть залишити дітей. Якщо у 2006 році 46 мам мали намір залишити новонароджених, у минулому році таке бажання виявили 17. Після роботи психологів й соцпрацівників, 10 дітей зосталося з рідними батьками. Найчастіше про свої наміри залишити немовля мами говорять вже після пологів. Посилаються на скрутне становище, або ж здоров’я малюка. Жінкам, яким немає куди йти, пропонують перебути в обласному соціальному центрі матері та дитини. Увесь час з ними працюють необхідні фахівці. Адже найголовніше сьогодні завдання – зберегти родину.
До речі, нещодавно у Полтаві горе-мати викинула немовля у смітник. Дитину вдалося врятувати. Новонароджена скоро отримає шанс мати родину.
Якщо раніше акцент у профілактичній роботі робили на мамах з груп ризику, переважно соціально-неблагополучних, сьогодні його планують змістити ще й на молодь 12-17 років. Саме у цій віковій групі найбільше трапляється проблем з небажаною вагітністю та розповсюдженням статевих хвороб.