Полтавські випускники-бюджетники не хочуть працювати за спеціальністю.
В Обласному молодіжному центрі праці знають, що з цим робити. Займуться майбутніми абітурієнтами. У центрі розробили програму профорієнтації і з нею планують об’їхати всі школи області.
До теми: У Полтаві розповіли як по-новому профорієнтують дітей
І хоча у цьому році на 20% зменшилося молодіжне безробіття, за словами директора Обласного молодіжного центру праці Анатолія Безпалюка, залишається проблема, коли студенти-випускники не завжди хочуть працювати за своєю професією.
– Постає питання, навіщо було навчатися за державні кошти і не працювати і навіть не шукати роботу за своєю спеціальністю, – говорить Анатолій Безпалюк.
На його думку, абітурієнти через відсутність грошей, йдуть навчатися безкоштовно на спеціальності, на які вистачає балів. Тому з майбутніми студентами вже з лютого наступного року планують попрацювати за програмою профорієнтації, аби вони свідомо обирали майбутню професію. У обласному центрі праці хочуть об’їхати кожну школу області.
До теми: Для українських безробітних хочуть запровадити нові правила
Також, за словами Анатолія Безпалюка, останні 2 роки у студентів зникає мотивація до роботи. Зі стипендією майже у 900 гривень, вони не хочуть працювати за малі зарплати. Випускники бажають одразу отримувати 2500 – 3000 гривень. Та через відсутність досвіду, на підприємстві їм доводиться знову вчитися, тому роботодавці не хочуть їм платити високих зарплат.
У Полтаві із 10 молодих людей, яких направляють на співбесіду в центрі праці, до підприємства доходить лише троє.
Існує й інша проблема, коли молодь просто дурять. З випускниками не оформляють трудових відносин та не укладають договорів.