Це одні з найстаріших очисних споруд в місті та одні з найкращих у Європі.
– Такого висновку дійшли німецькі спеціалісти торік, коли проводили вимірювання з Асоціацією водоканалів України. За словами німців Затуринські очисні споруди за своїми показниками такі, як у Дрездені, – каже Іван Містюк, начальник служби водовідведення обласного підприємства "Полтававодоканал" .

З нагоди ювілею працівникам Затуринських очисних споруд подарували автобус, на якому людей возитимуть на роботу та додому. Натомість колишнім працівникам, яких запросили на ювілей, вручили грамоти та організували застілля.

– Це перші повністю автоматизовані очисні споруди в Полтаві, які дозволили не скидати в річку забруднену воду. На початку було чимало труднощів, у ніч запуску очисних споруд тут стояло 60 машин, які привозили активний мул з інших очисних споруд для біологічного очищення води, – поділився спогадами Євген Гудименко, перший начальник Затуринських очисних споруд, нині на заслуженій пенсії.

Читайте також: Полтавець протестує проти високих тарифів та збирається подати позов на водоканал.
Працівники Затуринських очисних споруд переконують: сьогодні ступінь очистки в них відповідає всім показникам якості очистки стічних вод, в довкілля повертається чиста вода. Потужність очисних споруд складає 30 тисяч метрів кубічних на добу. А встановлення у 2008 році теплових насосів дозволило відмовитися від газопостачання.
– Це вдалий проект і дуже значимий в радянські часи для міста. З цих очисних споруд в річку Коломак потекло дуже багато очищеної води. За 40 років ми жодного разу не порушували технологію і нам не дорікали на забруднекння середовища,– наголосив Іван Містюк.
Проте подивитися та сфотографувати, як працюють очисні споруди не вдалося через дощову погоду.
До теми: Запах каналізації заполонив кілька мікрорайонів у Полтаві