На сесії Полтавської обласної ради депутати різних фракції пропонували свої варіанти тексту звернення до Президента, Кабміну та Верховної Ради.
Депутам вдруге за два місяці довелося у сесійні залі обговорювати питання соціально-політичної ситуації в країні. Як і на позачерговій 19 сесії облради 6 скликання, депутати схвалили висловити своє ставлення до ситуації, яка склалася днями на Євромайдані в Києві, "Зверненням депутатів Полтавської обласної ради".
Відповідні тексти до обговорення запропонували фракції УДАР та ВО "Батьківщина", Соціалістичної партії України, Партії регіонів. Окремі пропозиції до тексту вніс також голова фракції Комуністичної партії України Олександр Масенко.
Для висловлення пропозицій щодо тексту заяви Іван Момот запропонував надати слово одному представнику кожної фракції.
Степан Бульба (фракція Соціалістичної партії України) під час виступу прочитав доволі категорічний варіант звернення. Основні вимоги соціалістів:
– відставка нинішнього уряду, який продемонстрував повну нездатність до мирного вирішення проблем;
– повернення до Конституції України в редакції 2004 року, запровадження парламентсько-президентської форми правління і реальний розвиток місцевого самоврядування в дусі європейських норм та стандартів демократії;
– формування на перехідний період уряду народної довіри не за партійною приналежністю, а за професійними якостями.
Крім того соціалісти засудили дії правоохоронних органів під час протистояння 19-22 січня на вулиці Грушевського та закликали скасувати закони Верховної Ради від 16 січня, як антидемократичні.
Документ УДАРу, крім подібних до тексту соціалістів, містив пункти про висловлення недовіри Віктору Януковичу, підтримати українській церкви, які виступили за народ, звернення до ООН, ОБСЄ, Ради Європи, світової громадськості з проханням дати оцінку вбивствам учасників протесту.
Якщо документ опозиційних фракції в основному складався із пунктів про засудження, то Партія регіонів запропонувала звернення, в якому більшість тексту про схвильованість жителів Полтавщини подіями останніх днів, розповіді про те, що Україна – велика європейська держава і у кожного свій характер. Пряме звернення до президента носить нейтральний характер:
– Відстоюючи інтереси виборців, ми вимагаємо від Президента України забезпечити правопорядок та виокнання законів України, – йдеться у документі.
Окремо вніс пропозицію голова фракції КПУ Олександр Масенко:
– Давайте звернемося до президента, як до глави держави, він повинен забезпечити порядок, але і до іншого боку: нехай не провокують, бо серед правоохоронців теж стоять чиїсь діти. Я підтримуючи проект від Партії регіонів, вважаю, що після пункту про вимоги до Президента, треба додати такі пункти: вимагаємо від мітингувальників на майдані припинити незаконні дії і повернути протестні акції в мирне демократичне русло; у разі непорозуміння для вирішення проблем, що виникла, мирним шляхом, владі застосувати більше радикальних методів у рамках законодавства, аж до запровадження надзвичайного стану для наведення порядку, встановлення миру та злагоди в суспільстві.
Крапку в обговоренні поставив голова Полтавської ОДА Олександ Удовіченко, який запропонував узяти за основу звернення від Партії регіонів та доповнити її кількома пунктами від звернення УДАРу та СПУ, а також частиною пропозиції КПУ. За це проголосували 71 депутат із 94 присутніх.
Текст заяви депутатів щодо суспільно-політичної ситуації в Україні повинен з’явитися на офіційному сайті Полтавської обласної ради згодом. Шукайте його також на сайті "Коло".
Нагадаємо, що засідання 20 сесії Полтавської обласної ради шостого скликання розпочали хвилиною мовчання, а в цей час на вулиці мітингував Євромайдан. Також 23 січня затвердили обласний бюджет.