Білоруський фотожурналіст Олександр Васюкович, побувавши у зоні проведення антитерористичної операції на Сході України, створив проект «Фото на пам’ять». Унікальність його полягає у тому, що фотограф показує подальшу історію героїв його знімків.
– Мій новий проект про війну, але я сподіваюся що він буде проти неї. Під час роботи на Сході України багато солдатів просили мене сфотографувати їх на пам’ять. Я фотографував і відправляв отримані знімки людям, які на них зображені, їхнім дітям, дружинам, друзям. Ми щодня бачимо різні фото «на пам’ять» в Інтернеті. Але яка історія стоїть за фотографією людини, яка пішла на фронт? Тепер, через півтора року після того як ці фото були зняті, я вирішив дізнатися і розповісти, що сталося з цими людьми, – написав фотограф у передмові. – Сухі цифри про кількість загиблих не вже не чіпають людей сильно, це статистика. Але коли бачиш обличчя, знаєш про обставини і місце смерті, що після цього відбувалося з рідними і близькими – все сприймається зовсім інакше.
На одній із фотографій, які зробив Олександр Васюкович влітку 2014 – Антон «Еней» Цедік, полтавець, боєць батальйону «Донбас», який загинув під час виходу з Іловайського котла. На іншій – умовними позначками вказані місця загибелі Антона та його бойових товаришів.
Читайте також: Під відкритим небом показали фото з війни бійця батальйону «Полтава»