Українці зможуть купувати валюту без паспорта

Гроші
Юлія Обелець4 серпня 2016 о 10:051094 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Українці зможуть купувати валюту без паспорта
Купити,продати чи обміняти валюту без документів стане можливо з 10 серпня.

Українці зможуть купувати валюту без паспортаУкраїнці зможуть купувати валюту без паспорта. Фото – thekievtimes.ua

Населення зможе купувати і продавати валюту на суму до 150 тисяч грн без паспортів. Про це йдеться в постанові Правління НБУ № 364 від 02 серпня 2016 року.

Досі фізична особа, яка мала намір здійснити купівлю, продаж або конвертацію (обмін) іноземної валюти на будь-яку суму, мала надати документ, що посвідчує особу та її резидентність. Про це повідомляє Економічна правда.

– Тривалий час населення продає банкам більше валюти, ніж купує. У січні-липні 2016 року чиста купівля банками валюти у населення сягнула 1,9 млрд дол. З огляду на стабілізацію ситуації на валютному ринку правління НБУ вважає за можливе лібералізувати вимоги до проведення валютообмінних операцій фізичними особами, - повідомили у прес-службі.

Тому з 10 серпня 2016 року, коли постанова № 364 набуде чинності, фізичні особи зможуть проводити обмін валют на суму до 150 тисяч гривень в еквіваленті без надання документів.

– При цьому на операції з купівлі іноземної валюти продовжує розповсюджуватися тимчасове обмеження на максимальну суму не більше 12 тисяч гривень в еквіваленті на день на одну особу, відповідно до постанови правління НБУ № 342 від 7 червня 2016 року, - йдеться у повідомленні.

Вимога надання документів при здійсненні операцій на суму понад 150 тисяч гривень лишилася відповідно до законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.

До теми – Нацбанк хоче скасувати пенсійний збір при купівлі валюти

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter