Валерій Головко народився 14 грудня 1965 року в селі Ленінський, Карманчинського району Кизилординської області у Казахстані.
У 1989 році закінчив Полтавський кооперативний інститут за фахом економіст.
Продовжив освіту в Українському інституті ринкових відносин та підприємництва менеджером зовнішньоекономічної діяльності та у Харківському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
Читайте також: День народження святкує владика Федір
Кар’єра
1989-1991 роки – старший інженер в Управлінні торгівлі Полтавського міськвиконкому.
1991-1992 роки – заступник директора в Полтавському товаристві «Легенда».
1992-2002 роки – менеджер Спільного Україно-Німецького підприємства «Полімпекс».
2002-2012 роки – директор ПрАТ «Торговий Дім «ЦУМ».
У 2010 році Валерій Головко вступив в партію «Фронт Змін».
Депутатська діяльність
Депутат Полтавської Обласної Ради п’ятого (фракція «Наша Україна») та шостого скликань (фракція «Фронт Змін»). Член постійної комісії з питань бюджету, підприємництва та управління майном.
На парламентських виборах 2012 року був обраний народним депутатом України за списком партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», № 56 у виборчому списку. Голова підкомітету з питань забезпечення діяльності Верховної Ради України та народних депутатів України Комітету Верховної Ради з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України.
Нарожним депутатом був до 27 листопада 2014 року. На парламентських виборах 2014 року не балотувався у нардепи.
Робота в Полтавській ОДА
26 грудня 2014 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 965/2014 «Про призначення В.Головка головою Полтавської обласної державної адміністрації».
Чим запам’ятався на посаді голови Полтавської ОДА
1. На місцевих виборах 2015 року підтримав кандидатуру на посаду міського голови Полтави Андрія Матковського, який у результаті програв вибори.
2. Відомо про досить напружені стосунки між Валерієм Головком та нинішнім мером Полтави Олександром Мамаєм. Головко вважає, що Мамай не йде на співпрацю, про що підкреслив навіть у привітанні останнього з обранням його мером.
Читайте також: Головко судиться з Мамаєм
3. Менше, ніж через 7 місяців його перебування на посаді, на сайті Президента зареєстрували петицію про недовіру голові Полтавської ОДА.
4. Оголосив конкурс на посаду директора «ідеологічного» департаменту, який широко висвітлювали у ЗМІ, а в комісію, яка вирішувала кого обрати директором Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю були запрошені представники громадськості та журналісти.
5. Зайняв 13 сходинку в загальному рейтингу відповідальності ( 27 %) по виконаних обіцянках. Станом на липень 2015 року.
6. За час його головування сайт Полтавської ОДА визнали найбільш відкритим для громадськості.
Читайте також: Мер Полтави святкує День народження: топ-6 найгучніших подій за участі Мамая