Місцевим радам Полтавщини запропонують співфінансувати з бюджетів обласні програми

Влада
Ольга Матвієнко5 січня 2016 о 16:011209 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Місцевим радам Полтавщини запропонують співфінансувати з бюджетів обласні програми
Наприклад, оздоровлюватимуть військових коштом обласного, а соцвиплати покладуть на плечі місцевих бюджетів.

Місцевим радам Полтавщини запропонують співфінансувати з бюджетів обласні програмиУ новому бюджетному році на Полтавщині запрацює децентралізація. Фото – profspilka.net.ua

Концепція фінансування обласних програм у 2016 році має бути розумною, професійною і зрозумілою. Такий тон обговоренню ключових програм, які цього року фінансуватимуться з обласного бюджету, задав голова Полтавської ОДА Валерій Головко. У перший робочий понеділок він зібрав на нараду керівників департаментів та управлінь облдержадміністрації, аби розглянути детально пропозиції, внести корективи та зауваження до того, як ці програми будуть винесені на обговорення громадськості та депутатів обласної ради. Про це повідомили у прес-службі ОДА.

Концептуальних змін у витратах на 2016 рік чимало. Одна з них стосується збільшення відповідальності і фінансової участі в програмах та проектах влади на місцях, зокрема і в світлі реформи децентралізації. Як зауважив очільник Полтавщини, не варто всі фінансові потреби перекладати виключно на обласний бюджет. Для прикладу, Департамент праці та соціального захисту населення ОДА повністю бере на себе піклування про відпочинок і реабілітацію демобілізованих бійців АТО та їхніх родин. Тим паче, що у лютому нинішнього року в рамках чергової хвилі демобілізації в рідні домівки зі Сходу повернуться 2500 полтавців. Фінансування відпочинку в курортних закладах бере на себе обласний бюджет. Натомість владі на місцях пропонують профінансувати коштом районних, міських чи селищних бюджетів щомісячні виплати матеріальної допомоги дітям загиблих учасників АТО. Тим паче, що приклади такі є: у Львові діє відповідна програма, де з міського бюджету щомісяця виплачують дітям у віці до 18 років по 2,5 тисячі гривень.

Читайте також: Адміністративно-територіальна реформа в Україні – зменшення сільрад та збільшення повноважень місцевих громад

Відповідну співпрацю і спільну відповідальність перед громадою голова Полтавської ОДА Валерій Головко пропонує скріпити підписанням меморандуму з керівниками всіх районів. У ньому чітко буде розписані статті відповідальності та фінансові зобов’язання як обласної влади, так і місцевої.

На умовах співфінансування та спільної відповідальності діятиме й нова програма забезпечення житлом учасників АТО, яку також пропонуватимуть прийняти обласній раді. За нею житло пропонують закуповувати не комерційне, а вкладати кошти у будівництво разом із державою у рамках програми молодіжного будівництва. Тим більше, що із 500 родин, які прагнуть отримати житло у рамках цієї програми, 107 – це сім’ї учасників АТО. Родини ці з різних регіонів – Полтави, Гадяча, Комсомольська, Пирятина. Тому управління капітального будівництва ОДА пропонує насамперед долучитися місцевій владі і закласти у бюджетах до 30% компенсації вартості житла для своїх земляків. А обласний бюджет долучиться, аби дофінансувати місцеву ініціативу і таким чином наполовину здешевити вартість квартири для захисників України.

Чимало концептуальних новинок у фінансуванні своїх програм пропонує й Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю. По-перше, свої стосунки з громадськими організаціями Департамент будуватиме на партнерських засадах і залучатиме впливові інституції у якості експертів. По-друге, кошти між громадськими організаціями розподілятимуться виключно на конкурсній основі.

Ще одна новина — це запровадження премій у рамках запровадження конкурсу журналістської майстерності.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter