Головко пояснив, чому Полтавщина не користується власним газом і нафтою

Влада
Надія Труш8 квітня 2015 о 11:0426053 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Головко пояснив, чому Полтавщина не користується власним газом і нафтою
Валерій Головко прирівняв Полтавщину до Кувейту, де одна із основних галузей промисловості – нафтова

Полтавщина не повинна користуватися лише власним газом і нафтою – ГоловкоГоловко пояснив, чому Полтавщина не користується власним газом і нафтою. фото eircenter.com

Полтавщина – одна із областей, яка найбільше в Україні видобуває нафту і газ. Разом із тим, наша область майже не використовує багатство із надр власної території на свої потреби. Зі слів голови Полтавської ОДА можна зробити висновок, що це – норма.

– Полтавщина має хороші можливості, наш край це своєрідний маленький Кувейт. Ми маємо нафту і газ. Але це надра не Полтавської області, а усієї України. Єдине скажу, що ми не в повному обсязі використовуємо гроші, які мають платити компанії чи фірми незалежно від форм власності за видобуток газу і нафти на нашій землі, – підкреслив Головко. – На жаль, не усі компанії платять. Але можу сказати і про позитив. Ми провели перемовини із полтавським віділенням "Укргазвидобування" і на поточний рік заключили угоду на 6 мільйонів гривень відшкодувань на соціально-економічний розвиток Полтавської області. Це звичайно мало.

Також голова облдержадміністрації розповів, що не усі компанії узагалі щось платять. Як приклад, навів світовий досвід.

– У Америці чи Європі компанії узагалі беруть під власну опіку усю інфраструктуру регіону, де йде видобуток. А ми користуємося крихтами. Тому у цьому випадку позиція держави дуже важлива, бо лише моїх зусиль замало.

Нагадаємо, Рада підняла рентну плату за видобуток газу для держкомпаній.

До теми: На Полтавщині бійців АТО забезпечити житлом планують за кошти від видобутку газу

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter