Протягом двох днів на Полтавщині гостюють представники уряду Німеччини та проекту GIZ. Окрім того до Полтавської області приїхали представники міст-членів консорціумів, що є партнерами проекту«Інструменти для сталого зростання міст», Дніпропетровської обласної ради, Житомирської, Чернівецької та Сєверодонецької міськрад, міжнародні експерти з питань енергоефективності та енергосервісу.
Всі вони 22 та 23 червня беруть участь у річній підсумковій конференцій проекту «Інструменти для сталого зростання міст» у рамках проекту українсько-німецького співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах». Нинішнього року конференція проекту проходить під егідою Полтавської ОДА.
Як прокоментував голова Полтавської ОДА Валерій Головко, запровадження технологій енергоефективності – на порядку денному в Полтавській області.
– Німецький Уряд відіграє ключову роль в реформуванні України в цілому, й Полтавщини зокрема. На конференції ми вивчатимемо досвід Німеччини та виправлятимемо власні помилки. Радий, що Полтавщина може поділитися власним досвідом впровадження проектів з енергозбереження, – зауважив Валерій Головко. – Україна має енергетичний потенціал. Він недешевий і має певні обмеження. Тому питання енергоефективності, енергозбереження, якісного використання природних ресурсів на сьогодні надзвичайно ефективні.
Німецький уряд на сьогодні впроваджує шість проектів у цій сфері. За словами першого секретаря Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Себастіана Кноке, реалізуються вони не лише на Полтавщині, а й в інших регіонах України.
– Насамперед йдеться про методологічну допомогу. Спочатку міста навчаються вимірювати рівень споживання енергії, а вже потім витрачатимуть кошти, аби підвищити рівень енергоефективності, – прокоментував Себастіан Кноке.
— Цього року на реалізацію проектів з енергоефективності на Полтавщині GIZ виділять не менше 500 тисяч євро. До речі, під час конференції ми хочемо презентувати проект містобудування. Також у планах – реалізувати проект із децентралізації, ідея якого створити офіси при органах самоврядування, де експерти GIZ надаватимуть консультації громадянам. Його презентуємо, можливо, через місяць, – додала регіональний директор GIZ в Україні та Республіці Білорусь Сабіне Мюллер.
Як розповіла заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Світлана Старцева, кошти, які виділить Уряд Німеччини, спрямують на навчання, підготовку нормативно-правових документів, на енергосервісне обслуговування.
До речі, як повідомив голова Полтавської ОДА, вже найближчим часом на Полтавщині планують утеплити багатоповерхівки, модернізувати котельні, аби зменшити використання природного газу.
Для довідки. Метою Проекту українсько-німецького технічного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» є підтримка здатності місцевого самоврядування виконувати роль провідної сили в Україні щодо впровадження заходів з енергоефективності. Проект надає технічну підтримку містам-партнерам, а також сприятиме у доступі до фондів та кредитних ліній для фінансування заходів з енергоефективності.
Прес-служба Полтавської ОДА
Читайте також – Уряд удосконалив механізм нарахування субсидій: про обіцянки влади