Полтавських рятувальників навчатимуть пожежники-волонтери із Великої Британії

Влада
Ольга Матвієнко26 серпня 2016 о 15:25808 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавських рятувальників навчатимуть пожежники-волонтери із Великої Британії
У рамках реформування рятувальної служби Полтавщина розпочинає співпрацю з пожежною службою Великої Британії.

Полтавських рятувальників навчатимуть пожежники-волонтери із Великої БританіїДо Полтави приїхала делегація із Великої Британії. Фото надані прес-службою Полтавської ОДА

До Полтави уперше приїхали представники пожежної охорони Об’єднаного королівства – начальник інформаційно-методологічного центру управління пожежної охорони Йоркшира Ієн Маріт та начальник пожежної бригади Девід Доусон із Единбургу (Шотландія).

23 серпня гості з Туманного Альбіону мали зустріч із головою Полтавської ОДА Валерієм Головком та начальником Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області Володимиром Салогубом.

До теми: Нові пожежні частини на Полтавщині забезпечать людей робочими місцями

– Одна з ключових реформ, які нині впроваджуються в Україні, стосується рятувальної служби, а відтак і безпеки та життя наших людей, – наголосив під час зустрічі Валерій Головко. – Але знаючи, який високий рівень безпеки у вашій країні, рівень підготовки фахівців, нам приємно, що ви приїхали допомогти у навчанні особового складу наших підрозділів.

Полтавських рятувальників навчатимуть пожежники-волонтери із Великої БританіїІєн Маріт

Голова Полтавської ОДА говорить, що хочеться взяти кращий досвід Великої Британії, Європейського Союзу і запровадити їх на теренах України, щоб створити сучасну службу, яка оперативно реагуватиме на всі надзвичайні ситуації:

– До вас буде прохання, щоб ці навчання були більш практичними, а не теоретичними, щоб взяти цей досвід за основу при створенні сучасних частин пожежної безпеки.

Очільника області цікавили критеріями і вимогами до фахівців пожежної служби у Британії. За словами гостей, вони доволі високі, хоч і можуть відрізнятися, залежно від регіону Об’єднаного Королівства. Проте є й спільні, базові вимоги.

– Всі починають з пожежника, – зауважив Ієн Маріт. – А щоб стати пожежником, спочатку потрібно пройти медичне та інтелектуальне тестування і мати певний рівень освіти. Як мінімум, знати математику, мову та загально-прикладні науки – мати так званий академічний рівень. Після того, як кандидат успішно проходить тестування, його направляють на тренінгові програму, що триває 12–16 тижнів і передбачає інтенсивне тренування. Після вивчення базових для рятувальників знань та умінь і успішного проходження програми – 4 роки кваліфікації. Лише після цього кандидати складають іспит і стають пожежниками.

Полтавських рятувальників навчатимуть пожежники-волонтери із Великої Британії

Британці розповіли, що протягом служби пожежник проходить додаткові тренінги, щоб отримати новий ранг та дослужитися до головного офіцеру пожежної станції. При чому головний офіцер також виїздить на виклики разом із бригадами. Наприклад, Дейві Доусон, який в Единбурзі очолює дві пожежні частини, постійно виїздить на виклики і виходить на чергування, як і рядові пожежники.

Коментуючи розповідь гостей, керівник області зауважив, що саме на таких засадах має працювати і реформована служба порятунку в Україні. Попросив, щоб навчання фахівців ДСНС Полтавщини було глибоким, практичним, а не теоретичним. Адже йдеться про людей, від вмінь і швидкості реакції яких залежить безпека співгромадян.

Уже прощаючись, британські пожежники-волонтери зауважили, що цей тиждень, який вони працюватимуть на Полтавщині, – це лише початок серйозної співпраці з регіоном. Вони зацікавлені у поглибленні стосунків на професійному рівні.

Ієн Маріт додав, що протягом цього тижня він збиратиме інформацію, робитиме аналіз та визначатиме фаховий рівень підготовки полтавських рятувальників. А коли повернеться, надасть необхідні документи та іншу допомогу, яка потрібна буде українській стороні.

Прес-служба Полтавської ОДА

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter