У Полтаві запрацює партиципаторне бюджетування

Влада
Надія Труш1 березня 2016 о 13:371105 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві запрацює партиципаторне бюджетування
На п'ятому засіданні позачергової другої сесії Полтавської міськради сьомого скликання депутати затвердили програму «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) на 2016-2020 роки».

У Полтаві запрацює партиципаторне бюджетуванняУ Полтаві запрацює партиципаторне бюджетування. Фото volynnews.com

Віднині світовий досвід щодо технології залучення громадян до процесу підготовки та прийняття рішень, так зване партиципаторне бюджетування, впроваджуватимуть і в Полтаві. На довготривалій сесії депутати дали «зелене світло» бюджету участі.

Таким чином в рамках реалізації програми полтавців залучатимуть до бюджетного процесу. Це дозволить сприяти запровадженню процесу демократичного обговорення та прийняття рішень та допоможе зміцнити довіру до органів місцевого самоврядування.

Заходи програми передбачають проведення наступних етапів бюджету участі:

1. Інформаційна і промоційна кампанія: ознайомлення з основними положеннями та принципами бюджету участі, проведення публічних дискусій про пріоритети розвитку міста та визначення проблем – тематики проектів.
2. Подання проектів, відповідно до форми та вимог, які затверджені положенням про Бюджет участі. Проекти мають подаватися поштою за адресою: м.Полтава, вул. Жовтнева, 36 з поміткою на конверті «Бюджет участі» та електронною поштою за адресою: pbp@rada-poltava.gov.ua у вигляді відсканованого оригіналу документу.
3. Перевірка проекту включає у себе внесення, у разі необхідності, коректив до форми подання проектів, заповнення карток аналізу проектів Експертною групою, надання обґрунтованих рекомендацій щодо внесення проектів у бланк для голосування, складання списків позитивно і негативно оцінених проектів.
4. Голосування за проекти та підрахунок результатів. Голосування проходить у рубриці «Бюджет участі» з персональних комп'ютерів та у пунктах голосування. Встановлюються підсумки голосування шляхом рейтингового підрахунку балів.
5. Визначення відповідальних за реалізацію кожного проекту, виконання головними розпорядниками бюджетних коштів проектів – переможців та подання відповідних звітів.

Довідково:

Партиципаторний (громадянський бюджет, бюджет участі) успішно працює в багатьох містах світу. Наприклад, у Польщі такий бюджет запровадили 2011 року, з того часу приблизно сотня польських міст у різних формах реалізують цей принцип участі мешканців у міському бюджетуванні. Основна ідея бюджету участі полягає у залученні громадян безпосередньо до процесу прийняття рішень з розподілу бюджетних коштів на реалізацію їх власних проектів. Фактично це використання норм прямої демократії, що має на меті покращити рівень комунікації між людьми та між громадою і владою.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter