Жінка майже 2 роки шукає правди у правоохоронних органах, та досі все безрезультатно – ні винних, ні грошей.
– У травні 2014 року не стало мого чоловіка, – говорить Тамара Антонівна. – У день видачі пенсії я не пішла її отримувати, оскільки через похорон були інші клопоти. Проте і коли чоловік був живий, ми ніколи не йшли в перші дні видачі по гроші, бо тоді великі черги. Коли прийшла на наше поштове відділення забрати свою та чоловікову пенсію за травень, касир сказала мені, що її вже отримали й додала: «Того дня я була на лікарняному, мене не було на роботі». Сказала, що запитає в колег, а мене попросила прийти наступного дня. Коли прийшла в назначений день, касир відповіла, що вона нічого не знає, бо відомості вже здані в архів.
Тож пані Тамару направили на центральне відділення пошти, де їй повідомили, що відомості вже віддали пенсійному фонду. Рекомендували написати заяву, щоб отримати ці документи в пенсійному фонді. По результат попросили прийти через два дні.
– Я знову прийшла на центральне відділення пошти, мені, дійсно, показали відомості за травень, де стоять підписи, що Тамара та Григорій Простаки (уже покійний чоловік пані Тамари, – прим. авт.) отримували пенсію. Побачивши це, я здивувалася, адже це не мій підпис і не підпис мого чоловіка. Мені рекомендували йти в поліцію, – зазначила пенсіонерка.
До райвідділу, як на роботу
Тамара Антонівна, не гаючи часу, звернулась у Відділення поліції у Київському районі Полтави. Проте, з її слів, зрушень у справі немає, хоча минуло багато місяців.
– До поліції я вже ходжу, як на роботу, – говорить полтавка. – За цей час мою справу веде вже третій слідчий. Мене просили ставити свої підписи на 5 аркушах, принести останні підписи мого чоловіка, аби вивчити наші почерки та підписи. Проте досі немає жодних зрушень. Прийшовши одного разу до відділення, адже мене не викликали тривалий час, повідомили, що не знають що робити, бо померла касир, яка нас обслуговувала на пошті. Почали пояснювати, що це ускладнило розслідування. Так минуло 7 місяців від дати мого звернення до поліції, але все безрезультатно, тому я згодом пішла вже у прокуратуру й написала заяву.
Тоді в пані Тамари почалось ходіння до цієї інстанції – від районної до міської прокуратури. Зверталась і до одного з нардепів від Полтавщини, але всі давали лише «відписки».
Замість допомоги – глузування
Жінка твердить, що невиплачених грошей їй вистачить на 3 місяці прожиття, а правоохоронці натомість дивуються, що вона за такі «копійки» не втомлюється ходити писати заяви.
– Розмір моєї пенсії – 1100 гривень, а чоловікової – 1200 гривень, – зазначила 75-річна полтавка. – У прокуратурі й поліції ще й підсміювались, що ходжу через таку суму. А я за ці кошти можу 3 місяці прожити, мені й на харчі й за квартиру заплатити вистачить, одягу мені не треба. Чому я повинна свої гроші комусь дарувати?
Про підозрюваних
На думку Тамари Простак, її гроші могли присвоїти працівники пошти, які подумали, що і вона померла.
– Очевидно, хтось із моїх знайомих сказав на пошті, що ми не приходимо по пенсії, оскільки у нас два похорони. Тож поштарки подумали, що і я пішла зі світу. Проте другий похорон – це я ховала свого племінника, якого не стало відразу після смерті чоловіка. Я довго не приходила на нашу пошту, десь півтора місяця. Коли ж прийшла через певний час на відділення, то ви бачили б, з яким подивом вони зустріли мій прихід, – запевняє пенсіонерка.
Власне, і поліція підозрює у злодіянні саме касирів поштового відділення. А затяглось розслідування, з їхніх слів, через смерть працівниці пошти, яка обслуговувала сім’ю Простаків.
– Кримінальне провадження відкрите за статтею 358 Кримінального кодексу України (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів). Проведено й експертизу, яка підтвердила, що підписи в документах підроблені, – розповів Олег Кропивка, начальник слідчого відділу поліції в Київському районі Полтави. – Складність у тому, що померла головна підозрювана – касир поштового відділення, яка обслуговувала цю сім’ю. Проте ми маємо ще інформацію, яку перевіряємо. Зокрема, касирку, яка померла, того дня могла заміняти інша працівниця. Тож працюємо у цьому напрямку.
Журналіст поцікавилась також у слідчого, чи не достатнього результатів експертизи для того, щоб пані Тамарі повернули кошти? На це в поліції відповіли, що достатньо, але слід звертатись до суду.
До суду звертатись, зі слів пенсіонерки, їй рекомендували і в прокуратурі. Але її зупиняє те, що найняти хорошого адвоката нині коштує більше, ніж розмір пенсій, за які вона «бореться».
Нагадаємо, затримали злочинців, які нападали і грабували пенсіонерів