Про це сьогодні, 17 серпня, йшла мова під час наради в голови Полтавської облдержадміністрації.
– На території Полтавщини знаходяться 1,5 тисячі потенційно небезпечних об’єктів. Серед них Кременчуцька ГЕС. Для своєчасного інформування населення про виникнення надзвичайних ситуацій на таких об’єктах існує система оповіщення, що дозволяє сповістити як окремі райони, так і всю область, – зазначив Віктор Стеблянко, очільник управління із питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації.
На Полтавщині складовими системи оповіщення є 469 сирен та 165 вуличних гучномовців, а також радіо й телебачення.
– Для прикладу, у разі руйнування Кременчуцької ГЕС – Крюківський район Кременчука буде затоплено за 43 хвилини, а місто Комсомольськ – за 1 годину 15 хвилин. Для того й існує система оповіщення, аби за цей час люди встигли десь сховатись, – додав пан Стеблянко.
Також зауважив, що попри давні роки випуски, система оповіщення Полтавщини працює, але потребує модернізації.
– Система оповіщення у нас з 1980-х років випуску, – говорить чиновник. – З одного боку маємо позитив – вона не підлягає атакам хакерів, втрутитись в неї неможливо. Та існує серйозна проблема із запасними частинами. Сьогодні стоїть питання модернізації системи оповіщення, але це потрібно вирішувати на загальнодержавному рівні. Поки що у столиці нас не чують. Тож пропоную підготувати відповідні пропозиції Прем’єр-міністру з цього питання.
Голова області Валерій Головко підтримав пропозицію начальника управління з надзвичайних ситуацій, оскільки також вважає за необхідне вирішувати питання модернізації системи оповіщення на державному рівні.
Читайте також про сховища та роботу системи оповіщення