Багато років громада чекала на появу храму. Але співробітники Національного музею мріяли відродити родову церкву Різдва Боргородиці. Вона була мурована. Натомість на Миколая відкрилась Свято-Миколаївська – дерев’яна Московського патріархату.
«Коло» писало на почтаку року, що у Гоголевому звели дзвіницю Тепер же поряд і храм. Для декого це ворожа церква, адже під час війни чимало українців поміняли погляди на храми та релігію. Та для більшості селян – то місце, де люди можуть молитись.
– Я була на відкритті церкви, люду прийшло стільки, що не уміщались в середині храму, – каже Валентина Шарлай, вчитель із Гоголевого. Для тих, хто не розбирається, якого патріархату і яка узагалі між цим різниця – однаково. Музейних співробітників не бачила на відкритті. Владика Филип, архієпископ Полтавський і Миргородський приїздив на церемонію. Священики з інших храмів району теж були гостями.
Ярослав Єнко, співробітник Національного музею –заповідника Миколи Васильовича Гоголя, говорить, що він особисто не був у церкві, бо це йде в розріз із його поглядами.
– Відколи війна, я змінив ставлення до МП. Але людям потрібен храм, то хай вірять, моляться. Не засуджую нікого за це.
Храм назвали Свято-Миколаївським. Кошти на нього дав Віктор Миколайович Скочко, очільник місцевої агрофірми. Побудували менше ніж за рік.
Читайте також: На Полтавщині знайшли заміну радянським пам’яткам: у Лубнах – церква, у Кобеляках – новорічна ялинка
Ніна Король