Полтавська область на сьогодні – у десятці найпопулярніших областей України за рейтингом відомих брендів та місць відпочинку. Так звітують про здобутки туристичної галузі в Департаменті інфраструктури і туризму Полтавської облдержадміністрації. 50 готелів, 12 санаторіїв та курортів, 100 осель зеленого туризму – далеко не повний перелік, де можна полтавцям провести дозвілля.
Сільський зелений туризм (екотуризм) – прекрасна можливість забути про проблеми хоча б на деякий час, з’єднатися з природою, відчути прадавній дух землі, спостерігаючи за рухом хмар на небі або за блиском зірок уночі.
Модно і дешево: туризм «селянська гостинність»
На Полтавщині є багато приватних садиб, будинків відпочинку, де можна отримати приємні враження та знайти нове хобі. Здебільшого вони знаходяться у мальовничих віддалених сільських місцевостях, у кожному районі області. Там запропонують багато розваг: риболовлю, полювання, похід по гриби і ягоди чи лікарські рослини, сауну і лазню, кінні та велопрогулянки, майстер-класи з гончарства, старовинної української кулінарії та багато іншого. Уже кілька років поспіль зелений сільський туризм набирає обертів і популярності у нашій області та в Україні загалом. До того ж приватні садиби значно дешевші, аніж путівки на курорт чи санаторій. Нині, в умовах кризи та нестабільності в державі, це особливо важливо.
Відпочинок по-сільському – на велосипедах або конях
На Полтавщині з’явився веломаршрут «Сільськими околицями». Його довжина – 32 кілометри, проходить між Зіньківським та Котелевським районами. Неподалік цього маршруту для туристів можливе відвідування Глинського, Більського та городища «Кардашів Вал». Крім цього маршруту, який, в принципі, можна подолати і пішки, в області діють ще два подібних (пішки, на човнах, верхи на конях, на велосипедах) – «Опішнянськими стежками» та «Міські Млини». В Опішні також активно впроваджують кінний туристичний маршрут. Довжина прогулянки «Луками на підводі» – 6,7 кілометра. Маршрут бере початок біля місцевої Лисої гори. Далі – річка, ліс, скіфські вали, історичні пам’ятки. Просто надзвичайна полтавська природа – ідеальний варіант для дозвілля з родиною або друзями. Звісно, сільська місцевість не лише нагода відпочити від шуму міста, а й посмакувати екологічно чистими овочами, фруктами, ягодами.
На розвиток туризму Полтавщини щороку виділяють 200 тисяч – куди витрачають
Полтавщина по праву може стати туристичним лідером в Україні. І не дарма, адже уже 4 роки поспіль на розвиток туризму і курортів з обласного бюджету виділяють 200 тисяч гривень. В області діє Програма розвитку туризму і курортів на 2011-2015 роки. Виділені кошти йдуть на: туристичні буклети, каталоги, проспекти, білборди, сіті-лайти, виставкові заходи (по 70 тисяч гривень щороку). Ще 70 тисяч щороку обласна влада виділяє на участь майстрів народного промислу у різних виставках, на так зване формування іміджу «Полтавщина без кордонів». 60 тисяч щороку витрачають на культурно-мистецькі, навчальні туристичні заходи, круглі столи і конференції.
Але програма не передбачає створення державних садиб зеленого туризму. Єдине – цього року обласна влада збирається шукати нові літні туристичні маршрути у Гадячі. Маршрут «Гадяч – гетьманська столиця» створили 6 років тому. Схоже, через 8 років потому влада вирішила знову взятися за розвиток туризму в цьому районі. Ймовірно, популяризувати туристичну привабливість області вирішили тому, що цього року для багатьох, приміром, Крим – табу. Попри те що обласна влада передбачає кошти на туризм, він розвивається і, можна сміливо сказати, процвітає завдяки ентузіастам, які відроджують зелений туризм: будують екосадиби, ремонтують старі занедбані хатинки у глухих селах, маркують нові туристичні маршрути околицями Полтавщини та відкривають нові мальовничі місця для відпочинку.
Також читайте
Відпочинок на Полтавщині – санаторії та зелений туризм, пансіонати та музеї