Про це в ході брифінгу в Кабміні заявив начальник відділу організації і надання висновків економічного обгрунтування витрат на продукцію фармацевтичного ринку Державної інспекції України з контролю за цінами Сергій Стаховський, передає Українська правда.
– При розрахунку цін братимуться до уваги ціни на такі самі препарати в сусідніх країнах - Словаччині, Болгарії, Молдові й Польщі. Якщо подібні лікарські препарати в цих країнах не представлені, враховуватимуться ціни в Латвії, Сербії, Угорщині й Україні. Це механізм референтного ціноутворення, - сказав Стаховський.
За його словами, громадяни зможуть з відкритих джерел дізнатися про встановлену граничну ціну лікарського препарату і контролювати фармацевтичний бізнес.
– Якщо встановлені ціни будуть перевищені, громадяни зможуть оперативно інформувати про це Держцінінспекцію. У разі порушення вимог формування, встановлення і використання встановлених цін вся незаконно одержана виручка вилучатиметься в бюджет, а на порушників – накладатимуться штрафи, – зазначив представник Держцінінспекції.
У ході брифінгу він підтвердив, що на ринку фармпрепаратів справді має місце зростання цін.
– Ми розділяємо ліки, ціни на які регулюються і не регулюються державою. На регульовані препарати ціни зросли на 60-70%, на нерегульовані – на 100-120%, - сказав Стаховський.
Серед чинників, що вплинули на зростання цін, він назвав девальвацію гривні і загальнополітичну нестабільність у країні, а також інформаційний ажіотаж і паніку.
Довідка «Кола»
Гаряча лінія Державної інспекції України з контролю за цінами: 044-500-86-12
Корисно знати:
«Народні» ліки: пити чи не пити