Міністерство фінансів відібрало 24 опорні школи для пілотного Проекту, який був започаткований Міністерством фінансів України спільно з Міністерством освіти і науки, – пишуть на сайті Асоціації міст України.
У Полтавській області відібрали ЗОШ І-ІІІ ступенів у селищі Жовтневе Решетилівського району.
Цей Проект став можливим завдяки підтримці групи донорів, серед яких – Уряд США, Western NIS Enterprise Fund, а також компанія «Майкрософт Україна», яка погодилася надати технічну допомогу в оснащенні опорних навчальних закладів.
Мета проекту – покращення якості освіти дітей, які проживають й навчаються в селах та селищах, і підвищення ефективності використання державних коштів, що виділяються на фінансування освіти.
У рамках Проекту було відібрано по одній школі у кожній області, що отримає кошти на розвиток матеріально-технічної бази. Зазначена школа зможе отримати ресурси на ремонт приміщень, навчальне обладнання та інформаційно-комп’ютерні технології, щоб забезпечити високу якість середньої освіти для дітей з сільської місцевості.
Відбір проводився незалежними представниками Проекту за участі міжнародних донорів, фонду Western NIS Enterprise Fund та Агенства США з Міжнародного Розвитку (USAID). Перевага надавалася школам, які, в рамках оптимізації, буде укрупнено за рахунок малоформатних шкіл. Таким чином, учні з сільської місцевості отримають можливість здобути якісну середню освіту, що стане базою для подальшого навчання і кар’єрного росту.
Варто зазначити, що нещодавно на Полтавщині провели обласний конкурс на кращий проект опорної школи, в ході якого відібрали трьох переможців – Шишацьку спеціалізовану школу імені В. І. Вернадського, Зіньківську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №1, Чутівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.
Проект, про який йдеться нині – інший, незалежний від цього. Як пояснили в департаменті освіти і науки Полтавської ОДА, тут обласного конкурсу не проводили. Представники МОН самостійно робили відбір.
– Міносвіти попросило департамент надати роз’яснення по чотирьох навчальних закладах області – Шишацькій спеціалізованій школі імені В. І. Вернадського, Решетілвській гімназії, Шевченківській ЗОШ І-ІІІ ступенів та Жовтневій ЗОШ І-ІІІ ступенів Решетилівського району, – говорить Ірина Яновська, головний спеціаліст відділу дошкільної і загальної середньої освіти. – Потім представник Міністерства освіти і науки особисто відвідав ці чотири школи. У результаті – була для проекту була відібрана школа селища Жовтневе.
Роман Перепелиця, голова Решетилівської райдержадміністрації так прокоментував цю подію на своїй сторінці в соціальній мережі:
– Це вже не перша наша перемога на шляху децентралізації!)))) Щиро вітаю громаду та колектив Жовтневої ЗОШ з перемогою – ми єдині в області! Ми повинні бути прикладом для всіх!)))) Зробимо сучасний навчальний заклад в якому буде престижно навчатися !
У самій Жовтневій школі нам повідомили, що лише вчора дізналися про свою перемогу, тому жодних деталей ще не знають.
ДОВІДКОВО У Жовтневій ЗОШ І-ІІІ ступенів навчається 285 учнів.
Читайте також: Закуповувати підручники для 4-х і 7-х класів тепер може місцева влада