В областях України створять школи-хаби

Освіта
Юлія Обелець23 грудня 2015 о 18:251413 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 В областях України створять школи-хаби
Уряд виділив 170 млн гривень на створення у кожній області школи-хабу (опорного навчального закладу).

В областях України створять школи-хабиВ областях України створять школи-хаби. Фото – i.lb.ua

Кабмін розпочав реформування середньої освіти. Ідею створення шкіл-хабів озвучив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк

Це проект нової школи: з Інтернетом, нормальними класами, високою зарплатою вчителям, з директором, обраним на конкурсі. У кожній області має бути по одній такій школі, - процитували Яценюка на сайті ukr.lb.ua

А заступник міністра освіти Олег Дерев'янко розтлумачив суть цієї ідеї.

– Є в багатьох країнах така практика, коли створюються опорні школи або школи-хаби, обладнані за всіма сучасними стандартами. А школи, які знаходяться у територіальній громаді, виконують функції філій цієї опорної школи та вчать базовим речам, – сказав він.

Виділення 170 млн гривень на створення шкіл-хабів закріплено розпорядженням Кабміну №1340 від 16 грудня, яке перерозподіляє кошти держбюджету. Гроші виділено з видатків на споживання, які призначалися для шкіл на окупованій території Донбасу, і з зарезервованих коштів у бюджеті Києва.

Обласні держадміністрації мали у тижневий термін (тобто до 23 грудня) розподілити виділені кошти. Облдержадміністраціям доручено визначити навчальні заклади, на базі яких створюватимуться опорні установи, розробити плани їх створення, провести конкурси на кращий опорний заклад, переможцям яких надати відповідну фінансову підтримку.

Міносвіти має затвердити нормативно-правові акти, необхідні для функціонування опорних загальноосвітніх навчальних закладів та оснащення їх сучасною матеріально-технічною базою (засобами навчання, у тому числі кабінетами фізики, хімії, біології, географії, математики, навчальними комп'ютерними комплексами, мультимедійним обладнанням, впровадженням енергозберігальних технологій та ін.).

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter