Інша назва способу приготування – кава по-східному. Рецептів такої кави існує багато. Але усі вони зводяться до того, що кава найтоншого помелу заварюється у джезві (турці). Найкращим матеріалом для джезв здавна вважають мідь.
На Сході джезву із кавою ставили на розпечений на вогнищі пісок. Він рівномірно прогрівав стінки турки. Проте для цього підійде і звичайна газова плита та маленька конфорка.
У турку засипають каву з розрахунку повна кавова ложка (6-10 г) на 50-70 мл води. Усе залежить від міцності кави, яку ви п’єте. Разом з кавою насипають цукор. Усе заливають водою та ставлять на вогонь. Головне не пропустити момент, коли утвориться пінка і негайно зняти джезву. Перемішувати каву в турці не можна, бо під пінкою вона настоюється, як під кришкою. Для появи характерної ненав’язливої гіркоти каву 2-3 рази повертають на вогонь.
Подавати каву по-турецьки прийнято у джезві. Спочатку по чашках розкладають пінку, а потім обережно, щоб не зруйнувати пінку, по стінці наливають каву. Для того, щоб гуща осіла, достатньо крапнути у чашку холодної води.
Дізнайтесь більше про каву разом з "Коло"
А найкраще смакуватиме кава, приготовлена на очищеній воді.