Місяць потому: полтавці з інвалідністю узаконили скандальний пандус, але штраф не відмінили

Суспільство
Надія Труш16 серпня 2016 о 17:17919 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Місяць потому: полтавці з інвалідністю узаконили скандальний пандус, але штраф не відмінили
Жанні Щегольковій узаконили прибудову до пандуса, який вона збудувала самочинно.

Місяць потому: полтавці з інвалідністю узаконили скандальний пандус, але штраф не відмінили. Фото Надії Труш

Про це Жанна Щеголькова розповіла журналістці «Кола» під час телефонної розмови.

Нагадаємо, два роки тому полтавку з інвалідністю оштрафували на 7тисяч гривень за те, що вона самочинно збудувала пандус біля будинку, в якому живе.

Після розголосу у місцевих та всеукраїнських ЗМІ проблему взяв на контроль Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич. Він публічно пообіцяв, що жінці скасують штраф та повернуть кошти, які вона сплачувала із невеликої пенсії. Тоді ж директор департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області Віктор Мирунко пообіцяв тримати на контролі процес узаконення проекту добудови і введення його в експлуатацію. З того часу минув майже місяць, тож ми вирішили перевірити обіцянки тих, хто взявся допомогти полтавці.

– Штраф не відмінили. Я була у відділі державної виконавчої служби у Полтавській області, там мені порадили подавати скаргу до суду. Але не робила ще цього, роздумую, – каже Жанна Щеголькова.

Однак певні зрушення є: прибудову, яка з’єднує квартиру пані Жанни та пандус, після двох років таки вдалося узаконити.

– Прибудова, яка значиться в технічному паспорті на квартиру, відтепер законна, – ділиться Жанна Щеголькова.

– Ми допомогли впорядкувати усі необхідні документи, тож нині прибудова законна, з документами все в порядку. Але якщо говорити про подібні випадки узагальнено, то все одно проблема залишається на законодавчому рівні, – говорить Віктор Мирунко, керівник Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області.

Кошти, які на сплату штрафу збирала вся Україна, віддала іншій полтавці з інвалідністю

Після сюжету на одному з всеукраїнських телеканалів українці почали збір коштів. Зібрали 5600 гривень, за словами пані Жанни. Та від грошей жінка навідріз відмовилась. Каже, щиро вдячна за небайдужість, але якщо винна – відповідатиме сама.

– Люди зібрали 5600 гривень, дякую усім, але не взяла грошей. Маю й розписку про передачу коштів. Я вирішила передати кошти іншій полтавці з інвалідністю, Лідії Демиденко, яка уже багато років збирає кошти, аби встановити пандус біля будинку, в якому живе, – розповіла Жанна Щеголькова.

Також нагадуємо, аби не сидіти без діла, жінка-інвалід шукає роботу вдома. Жінка говорить, радо б перекладала з російської на українську чи навпаки, редагувала. Ще дуже б хотіла навчитися hand made, створювати щось власноруч, наприклад, свічки, прикраси тощо. Тому була б рада, аби хоча б зрідка хтось навідувався до неї, аби навчити новому. Номер телефону Жанни Миколаївни можна запитувати у редакції.

До теми: На Полтавщині планують створити реабілітаційний центр для «спинальників»

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter