Про це сьогодні, 21 серпня, говорили під час засідання комісії у справах альтернативної військової служби облдержадміністрації. До осіннього призову 2015 року проходити альтернативну службу виявили бажання двоє мешканців Полтавської області:
20-річний житель Лохвицького району та 22-річний житель Миргорода. Обоє молодиків з дитинства відвідують релігійні громади. 20-річний Руслан уже знайшов місце, де проходитиме альтернативну службу – місцевий ЖЕК. Інший альтернативник – ще у пошуках.
Для довідки:
Альтернативна служба – це служба, яка запроваджується замість проходження строкової військової служби і має на меті виконання обов'язку перед суспільством. На альтернативну службу направляються громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу і особисто заявили про неможливість її проходження як такої, що суперечить їхнім релігійним переконанням, документально або іншим чином підтвердили істинність переконань та стосовно яких прийнято відповідні рішення.
Перед тим, як дозволити хлопцям таку альтернативу армії, члени комісії поставили їм ряд питань. Зокрема цікавились, чому так пізно пішли до військкомату, як давно відвідують релігійну організацію і чи пройшли вже медичний огляд.
До теми – Доганами та звільненням військових комісарів вирішуватимуть мобілізаційне питання на Полтавщині
Вислухавши пояснення юнаків, комісія, проголосувала і дозволила їм проходити альтернативну військову службу, зауваживши:
– Тільки не забувайте, що це служба, а не робота, – сказав Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА.
Серед присутніх на засіданні прозвучало зауваження, чи бува альтернативна служба – не спосіб «відкосити» від армії? На що представники Департаменту праці та соцзахисту відповіли:
– Навіть після початку військового конфлікту на Сході України кількість бажаючих проходити альтернативну службу не зросла. Максимум 15-20 осіб.
До речі, до початку весняного призову 2015 року на Полтавщині було всього 5 альтирнативників. Подавати заяву про бажання проходити таку службу потрібно за 2 місяці до початку призову.
Для довідки:
Альтернативну службу громадяни проходять на підприємствах, в установах, організаціях, що перебувають у державній, комунальній власності або переважна частка у статутному фонді яких є в державній або комунальній власності, діяльність яких у першу чергу пов'язана із соціальним захистом населення, охороною здоров'я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України.
Строк альтернативної служби у півтора рази перевищує строк військової служби, встановлений для солдатів і сержантів, які проходять строкову військову службу в ЗСУ.