16 березня головний патрульний коп Полтави дав першу прес-конференцію, а його підопічні показали оснащення службових авто та розповіли про особливості роботи.
Читайте також – Головний патрульний коп Полтави розповів про службу, підлеглих та особисте життя
– У Полтаві один батальйон патрульної поліції, поділений на 4 роти. Моя рота №1 заступає на зміну з 9 по 21 години. Починається робоча зміна з прибуття в управління поліції: одягаємо форму. всі спецзасоби, отримуємо зброю та настанови, – розповів Володимир Левченко, командир 1-ї роти патрульної поліції Полтави. – Отримавши автомобілі, виїздимо на лінію патрулювання. В службовому авто є планшет, на який ми отримуємо завдання і потім виїздимо на виклик. За 12 годин зміни надходять близько 100 викликів, з них 2-3 хибних. Зокрема, одна жінка подзвонила на «102», ми виїхали за вказаною адресою. Прибули, а вона каже: «Дітки, ви приїхали, молодці. Я просто хотіла перевірити, як ви працюєте».
До теми – Екскурсія Центром управління нарядами «102»: як приймають дзвінки та координують патрульні екіпажі
Зі слів командира 1-ї роти, у таких випадках вони поки що обходились роз’яснювальною бесідою. Проте нагадають про кримінальну відповідальність за хибні виклики.
Інспектор патрульної поліції Ірина Моргун показала журналістам, чим оснащене службове авто, розповіла про реакцію полтавців на поліціянта-жінку і найчастіші порушення.
– Буває дехто на наші зауваження починає розповідати, що місце жінки на кухні, – твердить вона. – Проте, хіба можна до нас ставитись несерйозно? Найчастіше у Полтаві порушують Правила дорожнього руху, зокрема, пішоходи. Особливо вражають батьки з дітьми, які переходять дорогу не у відведеному для того місці чи на червоне світло світлофора. У такий спосіб вони показують поганий приклад своїм дітям.
Також патрульні копи розповіли, що декому з них вже встигли запропонувати хабарі. Так один іноземний громадян пропонував патрульному 400 євро, оскільки його зловили на крадіжці.
Більш детальні розповіді патрульних поліціянтів дивіться на відео