Ув’язнені Машівської виправної колонії, які з 1 серпня вимагали звільнити начальника установи Юрія Шевченка та його заступника із соціальної роботи, припинили акцію протесту. Про це на прес-конференції розповів Петро Тітовець, тимчасовий виконуючий обов’язки начальника управління ДПтС в Полтавській області:
– Протягом тривалого часу група засуджених негативної спрямованості постійно висловлювала своє невдоволення неправомірними, на їхню думку, діями адміністрації, – розповів Петро Тітовець. – Тобто незабезпечення комунально-побутовими послугами, харчування та інше. Вони були невдоволені, що до них не в повній мірі застосовуються пільги. Зокрема, на умовно-дострокове звільнення. Також жалілися на упереджене ставлення та фізичний тиск.
Масове невдоволення проявилося після сутички засудженого з охоронцем. Після інциденту засуджені почали ігнорувати денний розклад.
– Моя перша бесіда з засудженими результатів не дала, – говорить Тітовець. – Вони вже були налаштовані на те, щоб зняти начальника установи та заступників. Я пообіцяв, що з ситуацію розберемося. У той же день колонія і все управління працювали у посиленому варіанті несення служби, щоби не допустити подібних ситуацій.
Засуджені Машівської ж колонії оголосили голодування. Причому, за словами начальника управління, вони не вживали їжу з їдальні, а ту, що купували (вони мають право покидати територію установи під наглядом) – їли.
Щоб з’ясувати причини скандалу, в установі працювала комісія. Грубих фінансових порушень та порушень дисципліни не виявили. Також не фіксували й таких порушень, що дестабілізують ситуацію. Заступнику із соціальної роботи оголосили догану, начальнику сурову догану, за те, що вони не своєчасно відреагували, та не достатньо володіли ситуацією, що відбувається в середовищі засуджених, повідомив Петро Тітовець.
Довідка «Кола»:
Машівська виправна колонія управління Державної пенітенціарної служби України в Полтавській області (№9) – колонія мінімального рівня безпеки з полегшеними умовами тримання (для чоловіків, засуджених до позбавлення волі на певний строк). На даний час в установі утримується 129 засуджених. Із них 103 засуджених, які скоїли злочини з необережності, а саме:
ст. 119 ч.1 вбивство через необережність – 5;
ст. 286 – порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами – 96 осіб;
ст. 286 ч. 2 – порушення правил безпеки дорожнього руху, або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило смерть потерпілого – 67 осіб;
ст. 286 ч.3 – порушення правил безпеки дорожнього руху, або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило загибель кількох осіб – 29 осіб;
ст. 270 – порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки – 1;
ст. 414 – порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення – 1.
Підприємство Машівської виправної колонії (№9) має площу земельних угідь - 2122,62 га.
Основними напрямками діяльності є рослинницька та тваринницька галузь:
Поголів’я великої рогатої худоби складає 1016 голів, свиней – 725 голів; птиці – 1755 голів; коней – 61 голова; овець – 126 голів; бджолосімей – 60 сімей.
На даний час в установі працевлаштовано 116 засуджених. Середня заробітна плата становить 1675,9 гривень.
Вартість утримання одного засудженого, включаючи харчування та комунально-побутові послуги, складає в середньому 812 гривень на місяць (в літній період), 1467 (в зимовий період).
Читайте також: Втратили дах через блискавку: про «зміни» у житті мешканців будинку на Першотравневому 13-а