Відкривали торжище голова Полтавської ОДА Віктор Бугайчук, два нардепи Сергій Каплін та Юрій Бублик, а також керівник проекту Світлана Свищева. Про це з місця події повідомляє наша колега Ольга Матвієнко. Цього року ярмарок проходить під гаслом «Україна – єдина!». Організатори зазначили, що ніяка війна і дії агресора не повинні завадити проведенню ярмарку. Мовляв, навпаки, торжище має показати, що українці – нескорена нація.
Зазначили, що заяви подало 900 майстрів. При цьому скільки ж з них прибуло насправді – не сказали. До речі, з Луганщини майстри, яких анонсували організатори, не приїхали. З Донеччини - 2 підприємці та 2 майстрині.
Іноземні учасники заходу мали бути. Подавали заявки Польща, Китай, Словаччина, Білорусь. Проте, чи прибудуть вони, поки що не відомо. З Росії навіть заявок не надходило.
Наш журналіст говорить, у порівняні з минулими роками, помітно менше відвідувачів та торговельних яток. Зранку взагалі було малолюдно. Проте самі майстри, яких опитали кореспонденти, твердять, що для будніх днів – це звична відвідуваність. І більшість переконана, торжище цьогоріч потрібне як ніколи.
А от правоохоронців та людей у камуфляжі – чимало.
– Я особисто гарантую безпеку кожному відвідувачу Сорочинського ярмарку, – цитує Віктора Бугайчука Ольга Матвієнко.
Також цього року на торжищі проводять збір коштів для учасників АТО. Зі слів нардепа Сергія Капліна, люди повинні їхати на ярмарок, щоб зробити свій вклад у допомогу армії.
Про концерт
Виступити виявило бажання 70 фольклорних колективів. Сьогодні, 19 серпня, ввечері також співатимуть Павло Зібров, «Дзідзьо», «Лісапетний батальйон», Наталія Гордієнко та Наталія Май.
Про їжу
– Плов, шаурма, вареники …. – все як завжди, щоправда, ціни «кусаються», – зауважила журналіст Ольга Матвієнко. – Наприклад, 100 грамів шашлику коштують 30 гривень.
Про товари
Асортимент товарів традиційний – вишиванки, сувеніри та різноманітні вироби народних майстрів. Проте помітно чимало народної символіки, зокрема тризуби (і на гончарському посуді, і на бісероплетінні…).
Як ніколи багато цього року ходить ярмарком людей у вишиванках та з державними стягами. Проводять і традиційні майстер-класи з народних ремесел.
Фото та подробиці з місця події очікуйте на «Коло» незабаром.