Після численних дискусій, полтавська влада таки дала добро на проведення Сорочинського ярмарку.
Ймовірно, враховуючи, що питання доволі скандальне, зважаючи на нинішню неспокійну ситуацію в державі, влада вирішила оприлюднити своє ставлення до того, навіщо ярмарок проводитимуть і переконати у доцільності його проведення.
Сорочинський ярмарок – не розвага, а бізнес
Пропонуємо ознайомитися з заявою, під якою підписалися Голова Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Бугайчук, нардепи Сергій Каплін та Юрій Бублик. За їх словами, Сорочинський ярмарок – це майданчик для бізнесу, а тому забороняти його не варто. Тож подаємо заяву без змін:
Сьогодні Україна знаходиться в стані війни з Росією. Не ми її починали, але виявилися втягнутими в неї. І тепер, як ніколи, держава потребує фінансових вливань. На жаль, як не намагається керівництво РФ звинуватити нас у фінансуванні з Європи чи США, їхня допомога – лише одна цеглина на тлі глобальної розрухи.
Змінити ситуацію можемо лише зсередини, активізувавши всі механізми, натиснувши на всі важелі для підняття економіки. І роль нашого краю в цьому важко переоцінити. Адже протягом усіх років Незалежності внесок Полтавщини в бюджет був досить вагомим.
Проте є внутрішні перешкоди, точніше – шкідники, котрі мислять вузько та короткозоро… Вже понад три місяці точаться палкі суперечки навколо наймасштабнішої щорічної події області – Національного Сорочинського ярмарку.
Сорочинський ярмарок є справжньою візитівкою Полтавщини. Щороку понад мільйон українців та громадян сусідніх держав відвідують цей важливий захід. Якщо хтось сприймає його як свято та місце для розваг, то для України в цілому – це великий бізнесовий майданчик. Укладені на ярмарку договори й контракти повернуться, перш за все, податками до бюджету, розвитком підприємництва та сільського господарства, до економіки в цілому та робочими місцями для громадян.
Багато полтавців, гостей з інших регіонів та країн приїздять сюди заради вигідних придбань товарів українського виробництва. Якщо хочете, ця подія стане реальною відповіддю на торговельну війну Росії з Україною.
Учасниками Сорочинського ярмарку-2014 будуть понад півтисячі вітчизняних підприємств. За цей тиждень буде укладено стільки договорів, проведено сотні ділових зустрічей! Скасувати ярмарок – означає підірвати економічний потенціал області та дати шанс для путінської економічної агресії!
Ми вважаємо, що отримана від проведення ярмарку користь значно переважає над уявною небезпекою. Де дійсно небезпечно, так це українцям в зоні АТО! Зрештою, ще ніхто не скасовував засоби безпеки на масових заходах. Дійсно, цього року їх варто посилити, можливо навіть потроїти.
Але зупинити торгівлю, зачинити магазини, заборонити людям збиратися – хіба це вихід? Хіба ж це не добровільне оголошення комендантської години на території всієї країни!? Патріоти ми чи полохливі кремлівські маріонетки?
Ні в якому разі не слід йти на поводу в Путіна чи додавати йому сміливості, демонструючи свій страх та ще й у таких масштабах!
Ми, як депутати, прикладемо всіх зусиль, щоб досягти виняткового рівня безпеки. Це буде синьо-жовта масова подія на підтримку єдності та миру. Також Сорочинський ярмарок стане майданчиком для збору коштів на потреби української армії, лікування постраждалих героїв із зони АТО.
З метою укріплення бойового духу та популяризації мужності та відваги серед громадян, ми виставимо техніку, відібрану в терористів.
Зараз, як ніколи, українці налаштовані патріотично. Тож цей патріотизм варто культивувати, а не викорінювати.
Україна єдина! І ми об’єднаємо її цього разу вже на Полтавській землі. Нас не залякати!
Також читайте
В УМВС розповіли, чи готові до проведення Сорочинського ярмарку