За підрахунками експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я, 382 мільйони людей у світі хворіють на діабет. Для щоденного контролю рівня цукру в крові використовуються глюкометри – це портативні, легкі, надзвичайно прості та зручні в користуванні прилади. При використанні глюкометрів процес проведення аналізу цілком автоматизований. Для аналізу потрібна мінімально можлива кількість крові, достатньо просто торкнутися спеціальної тест-смужки для глюкометра краплею крові. Результат обробляється самим глюкометром і відображається на екрані апарату у вигляді цифрового значення.
На теперішній момент в Україні продається близько 30 найменувань глюкометрів різних виробників. Глюкометри різняться методом вимірювання, способом нанесення зразка крові на тест-смужку, об’ємом пам’яті, способом кодування, терміном використання тест-смужок, наявністю додаткових функцій, гарантійними зобов’язаннями, сервісним обслуговуванням та ін. У спеціалізованому діабетичному магазині «Кларисса» на вас очікує широкий вибір глюкометрів з різним ціновим діапазоном – від 200 до 500 гривень, а також професійні спеціалісти, які допоможуть вибрати глюкометр та навчать працювати з ним.
– До питання придбання глюкометра треба підходити свідомо, – говорить Марина Дерій, співвласник спеціалізованого діабетичного магазину «Кларисса». – При виборі глюкометра слід проаналізувати всі його параметри та визначити пріоритетні для себе.
Що необхідно врахувати, обираючи глюкометр
– Першим та головним критерієм є вартість витратних матеріалів (тест-смужок), адже термін роботи самого глюкометра складає близько 5-7 років, на противагу тест-смужкам, які необхідно купувати повсякчас. Немає сенсу купувати прилад з дорогими тест-смужками, а потім постійно економити їх — цим ви можете незворотньо зашкодити своєму здоров’ю. Зверніть увагу на недорогі прилади, як On Call Plus та інші.
– Важливим параметром є розмір цифр на екрані приладу. Значно простіше та комфортніше, коли прилад буде мати цифри не менш ніж 2 см.
– Деякі з приладів мають різні види фасування тест-смужок в упаковці. Індивідуальна упаковка кожної смужки стане в нагоді, якщо ви нечасто вимірюєте рівень цукру — це завадить псуванню всієї упаковки в разі потрапляння вологи, прямих сонячних променів тощо.
–Дізнайтеся в продавця, які на даний момент є акції та пропозиції на глюкометри. Іноді виробники можуть безкоштовно розповсюджувати свої прилади.
– Дізнайтеся про можливість сервісного обслуговування та можливості гарантійної заміни приладу в разі його виходу з ладу.
– Бажано мати не один глюкометр на випадок виходу з ладу або відсутності тест-смужок.
– Сучасні прилади мають приблизно однакову точність вимірювання, тому на цьому параметрі не варто загострювати свою увагу. Варто завжди пам’ятати, що глюкометр не є абсолютно точним приладом, ні самий дорогий, ні самий дешевий, тому не варто переплачувати зайві гроші за напис на упаковці «Найточніший», «Найкращий».
– Особливу увагу хочу звернути на новинки, які з’явилися в нашому магазину. Це глюкометр Wellion LUNAduo, яким можна вимріяти не лише рівень глюкози в крові, а й рівень холестерину. Особливо важливо контролювати холестерин людям після 40 років для профілактики атеросклерозу та серцево-судинних захворювань, – зауважила Марина Юріївна. – Також цікавим є глюкометр компанії ABBOTT, оснащений двома функціями: він визначає рівень глюкози та β-кетонів у крові, а також не потребує кодування тест-смужок.
Нині у продажі в магазині «Кларисса» є спеціальні глюкометри для вимірювання рівня глюкози в крові у тварин. Людська і тваринна кров відрізняються різним розподілом глюкози в плазмі та еритроцитах, тому не можна прибором для людей вимірювати рівень глюкози в крові тварин.
АКЦІЯ! У магазині «Кларисса» наразі можна абсолютно безкоштовно отримати прилад On Call Plus при купівлі двох упаковок тест-смужок.
Багатьма дослідженнями встановлено, що при регулярному вимірюванні рівня глюкози у хворих значно знижується ризик виникнення ускладнень, – зазначила Марина Дерій. – Звичайно, на перший погляд здається, що хворий буде витрачати багато грошей на тест-смужки для глюкометра, але треба подумати про те, що лікування ускладнень буде коштувати декілька тисяч гривень, що значно більше, ніж витрати в розмірі 600-800 гривень на тест-смужки для глюкометра на рік.
– Маємо сподівання, що наші рекомендації стануть вам у нагоді. Чекаємо вас у спеціалізованому діабетичному магазині «Кларисса» за адресою: місто Полтава, вул. Пушкіна, 16, тел.: (0532) 610-919, 610-920, (095) 575-07-93, (068) 384-25-79. Години праці: пн-пт: з 9.00 до 18.00, сб. 9.00-17.00.