Електровелосипеди допоможуть соцпрацівникам швидше доставляти ліки. Фото з сайту siped.com.ua
Напрямок «Медико-соціальний супровід хворих на мультизернисту форму туберкульозу (МРТБ)» почали впроваджувати на Полтавщині фахівці БО «Світло надії» спільно з обласним протитуберкульозним диспансером, – повідомляють на сайті «Світла надії».
Це стало можливим завдяки фінансовій підтримці міжнародних організацій PATH, USAID в рамках проекту «Challenge TB». Соціальні працівники, які здійснюють соціальний супровід хворих на МРТБ, отримали 4 електровелосипеди. Тепер, щоб доставити медикаменти, соціальні працівники витрачатимуть менше часу.
– Електровелосипеди дуже зручні, особливо в теплу пору року. До того ж економічні та легкі в управлінні. Вони посилять роботу протитуберкульозної служби, - зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.
Читайте також: В Україні запрацював національний телефон довіри з питань вірусних гепатитів
Електровелосипеди першочергово спрямували до Миргорода та Кременчука. Саме там найбільша кількість хворих на МРТБ. Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру пояснює:
– Лікування МРТБ – це не швидкий процес, він триває до 20 місяців. Тому важлива злагоджена робота команди, яка, зокрема, контролюватиме систематичний прийом ліків пацієнтами.
Серед планового охоплення у 80 хворих на МРТБ, в рамках проекту «Challenge TB», на соціальному супроводі вже перебуває більше 40 пацієнтів.
До теми: У Полтаві вирішували, як надавати і фінансувати ВІЛ-послуги