Сьогодні, 2 лютого, відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету. Про це на сторінці у соціальній мережі повідомив член бюджетного комітету, народний депутат від Полтавської області Костянтин Іщейкін.
Бюджетний комітет прийняв рішення виділити необхідні кошти на професійно-технічну освіту.
– Бюджетний комітет на позачерговому засіданні підтримав зміни до Бюджету в частині фінансування профтехосвіти, за основу і в цілому. Я підтримую цей законопроект, тому що профтехосвіта готує робітничі кадри, інколи зовсім рідкісних спеціальностей, а також там чимало учнів і студентів з малозабезпечених родин. До речі, чимало успішних людей у свій час навчалися в ПТУ. Наприклад, продюсер Юрій Нікітін з відзнакою закінчив Київське профтехучилище за спеціальністю «Кравець верхнього чоловічого одягу». Перший його бізнес – швацький, теж був досить успішним. Тому не варто зневажати галуззю профтехосвіти. Якщо законопроекти підтримає решта депутатів у залі, держава виділить додаткову субвенцію містам обласного значення і обласним центрам – 1 млрд 875 млн гривень. Такі міста як, наприклад, Гадяч, отримають допомогу у вирішенні цієї проблеми, – повідомив нардеп.
Нагадаємо, в новому бюджеті уряд позбавив фінансування профтехосвіти за рахунок коштів державного бюджету, переклавши його на плечі місцевих бюджетів. Власне, саме через це директор Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Євгеній Ленський звільнився. Він негативно говорив про нововведення влади, мовляв, ПТУ загрожує мало не закриття. Врешті Комітет з питань бюджету ВР вирішив спрямувати необхідні кошти на профосвіту. Це сталося після масового мітингу викладачів, майстрів виробничого навчання, членів батьківських та профспілкових комітетів з усієї України, який відбувся 29 січня під стінами Кабміну та Верховної Ради.
Про проблемне питання профтехосвіти говорили і на сесії Полтавської обласної ради. Євген Холод, перший заступник голови Полтавської облради підкреслив, що профтехосвіта області переживатиме не найкращі часи, якщо фінансування перекладуть на плечі місцевого бюджету.
– Ми бачимо, що цього року забрали 200 млн грн фінансування профтехучилищ, і ми зараз будемо про це говорити. Ми вже мовчимо про те, що минулого року у нас забрали головних платників податків і вони тепер платять Києву, – говорив Холод. – Ми зараз говоримо про пільгові перевезення, на які потрібно близько 1,5 млн грн, але звідки ми їх візьмемо – із резервного фонду. У нас є 10 депутатів у Верховній Раді, які повинні піднімати питання змін до бюджету і по субвенціях в тому числі.
Довідково: Після прийняття Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік» та пов’язаного з ним Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» видатки на фінансування підготовки робітничих кадрів у професійно-технічних та інших навчальних закладах передали з державного до місцевих бюджетів. Також Кабінету Міністрів України були визначені завдання забезпечити передачу з державної у комунальну власність відповідних установ, закладів та організацій професійно-технічної освіти.Одночасно скасували субвенцію на підготовку робітничих кадрів з державного бюджету, яка 2015 року становила близько шести мільярдів гривень. При цьому передбачалось, що фінансування видатків на підготовку робітничих кадрів здійснюватиметься за рахунок зростання доходів загального фонду місцевих бюджетів.