Влада Полтави неодноразово обіцяла на місці Макухівського сміттєзвалища збудувати сміттєпереробний завод.
З такою обіцянкою Олександр Мамай ішов на вибори. Завод потужністю у 100 тисяч тонн на рік мав з’явитися 2015 року. Інвестора для будівництва шукають уже 5 років.
У місті з 2012 року почали впроваджувати "Міська програму поводження з твердими побутовими відходами у м. Полтава на 2012-2016 роки".
Сміттєзвалище називають екологічною міною уповільненої дії, воду – непридатною до вживання.
Журналісти "Кола" вирішили перевірити обіцянку міського голови втілити у життя незавершені справи своїх попередників і збудувати сміттєпереробний завод. Проте появі журналістів тут були не раді. Працівники звалища викликали наряд міліції, а чоловік, який представився директором міського сміттєзвалища, вів себе агресивно: намагався вихопити камеру у журналіста.
Згідно із програмою, ізоляцію відходів здійснює Полтавське КАТП-1628. На місці працювали кілька чоловіків, але від спілкування із журналістами відмовилися. Тож про те, як функціонує сміттєзвалище, на момент зйомок дізнатися не вдалось. Але ми готові вислухати представників міської влади, зокрема, й директора сміттєзвалища.
Все ж провести зйомки на території звалища вдалося. Його масштаби просто вражають. Запах довкола, до речі, також. Він, як і видовище – не із приємних.
На звалищі працюють люди, які не можуть знайти роботу деінде. Вони поводилися здебільшого вороже, дехто був у нетверезому стані. Проте робочий процес налагоджений: кожен з них має свій шмат роботи. Хто збирає пластикові пляшки, хто – металобрухт чи інше.
Сміття можна побачити не лише на території звалища, а й за десятки метрів від неї, у лісовому масиві. Пластик, скло, пакети – усе це "гуляє" від поривів вітру далеко від самого звалища.
Пропонуємо переглянути, в якому стані Макухівське сміттєзвалище зараз.
Згодом шукайте більше інформації на тему сміттєзвалища.