Полтавські пенсіонери штурмували кредитну спілку

Ситуація
9 червня 2011 о 13:521456 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Полтавські пенсіонери штурмували кредитну спілку
Сьогодні, 9 червня, близько 50 пенсіонерів зібралися поблизу кредитної спілки «Спілка пенсіонерів України».
Полтавці вимагали повернути кошти, які вони вклали в цю фінансову структуру.

– Ми вже три роки чекаємо на виплату своїх коштів, – розповіла Марія Никифорівна, пенсіонерка. – У цій спілці лише пенсіонери, інваліди та "афганці." І нас так ошукали. Ми вже не просимо процентів, аби лише тіло депозиту віддали. Я вклала своїх 10 тисяч гривень під 26 відсотків річних, а тепер нічого не маю, окрім приниження та сорому.

Емоційне напруження пенсіонерів було досить помітним – бабусі плакали, чоловіки гнівно кричали та розмахували кулаками. Але до людей ніхто із представників спілки не вийшов. Двері взагалі були опломбовані за несплату орендної плати за приміщення.

Ми проти ліквідації, банкрутства цієї установи, бо це означає, що наших грошей нам не повернуть, –  розповів Іван Іванович, представник ініціативної групи вкладників КС «Спілка пенсіонерів України». – Зараз ми маємо більше 340 вкладників, у яких депозитні договори вже із 2009 року як закінчилися. Загальна сума заборгованості становить близько 6,5 мільйонів гривень. Наші вклади пішли на кредити підставним людям і тепер їх ніхто повертати не збирається. Вже по цій справі пройшло 4 суди, але результатів немає. Із нами активно співпрацюють правоохоронці із УБОЗ, СБУ, прокуратури в особі Романа Андрєєва та УМВС. Сьогодні ми вирішили написати повторне прохання до Олександра Рудяка, начальника УМВС України в Полтавській області. На цьому тижні були в губернатора Полтавщини Олександра Удовіченка, який пообіцяв нам допомогу у вирішенні цього питання. Наша ініціативна група вважає, що, можливо, головні винуватці того, що нам не видають наші ж гроші – Артур Овакімян (голова полтавської общини вірмен) та Сергій Шамян (викладач ПУЕТ). Ми маємо докази та документовані факти того, що саме цими людьми створено схеми передачі коштів вкладників підставним особам, близьким до цих людей. Цікаво те, що по документам ці люди зовсім не причетні до кредитної спілки, хоча ми ж знаємо, хто керував та проводив засідання. Ми маємо сотні свідків. Ми зацікавлені лише в тому, щоб нам віддали наші ж гроші. Бо вже більше 10 вкладників за ці роки померли, багато стареньких та слабких. І боляче дивитися, коли ці пенсіонери приходять і майже на колінах просять видати 500 гривень, а перед ними зачиняють двері. Але ж це їх кошти?! Ми вже 4 рази писали Президенту України Віктору Януковичу, зверталися до всіх можливих і неможливих інстанцій, а справа зовсім стоїть на місці. Керівництво кредитної спілки змінилося, головний офіс знаходиться в Одесі. Всі перекладають один на одного, а толку – нуль. Нас ще й звинувачують в розпалі міжнаціонального конфлікту, в "вірменському погромі", хоча нам до справ національних менших взагалі немає діла. Нам головне – щоб наші кошти повернули. І крапка.

– Ми із 84-річним братом поклали кожний по 10-15 тисяч гривень у спілку, – розповіла Катерина Данилівна, пенсіонерка. – Але після допитів у слідстві із ним стався інсульт і зараз він зовсім немічний. Тому зверталися до спілки про хоч невелику матеріальну допомогу, але нічого не отримали. Грошей у них немає, бо не вертають кредитори. А самі кредитори – підставні. Про це навіть сказали у суді правоохоронці із УБОЗу та прокуратури. Тому із цих підставних немає що і взяти. У нас в статуті написано, що максимальний кредит може надаватися на сім’ю не більше 500 тисяч, а є випадки, коли на сім’ю по кілька мільйонів гривень видавали. Як я розумію, всі чекають поки ми всі не помремо і діло з кінцями. Це чистої води шахрайство. І найцинічніше те, що ось поблизу нашого офісу, який запломбували через несплату оренди, створили нову кредитну спілку «Спілку пенсіонерів Полтавщини» ті ж самі люди.

Представники ініціативної групи показували відповіді посадовців, різних відомств та установ про те, що це питання буде розглянуте у правовому руслі і, що всі висновки будуть передані до правоохоронних органів. Пройшло більше двох років, але пенсіонери вже загартовані, адже приходять майже щодня до дверей спілки, не зважаючи на мороз, спеку чи інші погодні умови.