Рішення про це вчора ухвалили на нараді, яку очолювала заступник губернатора Олена Адамович.
Такі важелі впливу обласні чиновники хочуть застосувати, провівши моніторинг вартості надання в оренду торгових приміщень, яка на сьогодні зросла майже по всіх ринках КП «Полтава-Сервіс». Нагадаємо, коли у 2011 році розпочалася тотальна «комуналізація» ринків у Полтаві, підприємцям міська влада обіцяла кращі умови, ніж у приватних власників, і нижчі ціни оренди торгівельних площ на 10-20%.
- Вартість за надання в оренду торгівельних павільйонів на ринках КП «Полтава-Сервіс» зросла порівняно з минулим роком. Як з'ясувалося у результаті моніторингу, подекуди нову плату на комунальних ринках встановлювали непрозоро: підприємців завчасно не попереджали про підвищення цін та не повідомляли причини необхідності такого здорожчання, - пояснили у Департаменті економічного розвитку облдержадміністрації.
Можливість регулювати ціни оренди торгових площ обласній владі надає пункт 12 Постанови Кабміну №1548 від 25 грудня 1996 року. Раніше діяла схема встановлення рентабельності діяльності КП «Полтава-Сервіс» не більше 20%, однак вона виявилася не досить ефективною.
Новий механізм регулювання цін за місця для підприємців на комунальних ринках Полтави запрацює не одразу. Він має ще пройти процедури обговорення та затвердження, які триватимуть більше місяця.
До речі, сьогодні КП «Полтава-Сервіс» у місті належать 14 ринків. Останнім у розряд комунальних перейшов Центральний продовольчий ринок Полтави. Але його колишні власники продовжують відстоювати свої майнові права на ринок у судах. Також не припиняються дискусії про законність такої «комуналізації» між міською владою та прокуратурою.
Читайте також - Убивство валютчика на полтавському ринку: невідома версія
Обласна влада буде контролювати вартість оренди торгівельних площ на ринках КП "Полтава-Сервіс". Фото Марини КлименкоПолтавська облдержадміністрація хоче встановлювати граничні рівні плати за оренду площ на ринках КП «Полтава-Сервіс».