Змінити криміногенну ситуацію в області частково допомагає впровадження замінної підтримуючої терапії (ЗПТ).
Про позитивні аспекти роботи із програмою ЗПТ в області розповіли на прес-конференції за участю представників благодійної організації «Світло надії», управління відділу БНОН УМВС та лікарів обласного наркодиспансеру.
До теми: Полтавські міліціонери спалили наркотиків на 2 мільйони гривень
Основний принцип, за яким діє програма ЗПТ, отримання наркозалежними медичного препарату в медзакладі під контролем нарколога і супровід соціального працівника протягом його реабілітації та поверенення у суспільство. Відтак відпадає потреба відвідувати так звані «притони» і скоювати злочин, аби отримати кошти на купівлю чергової дози. Прийом легальної наркотичної речовини під контролем медиків ліквідує ризик розповсюдження небезпечних хвороб, які передаються під час ін’єкції шприцом при багаторазовому використанні у групі.
– Замісна терапія сприяє саме профілактиці розповсюдження захворювань серед наркозалежних. Серед 1200 учасників програми ЗПТ за останні роки не зафіксували жодного випадку зараження СНІДом, – зазначив Ігор Мацицький, головний лікар Полтавського обласного наркодиспансеру.
Читайте також: Серед полтавських міліціонерів наркоборців провели зачистку
Із 1200 учасників за роки існування програми, шляхом зменшення дози препарату, із неї змогли вийти 95 осіб.
На даний момент у Полтавській області замісну терапію отримують близько 500 наркозалежних. Серед них 184 людини знайшли роботу, 395 живуть у сім’ях, 81 пацієн зміг відновити документи, 79 – змогли отримувати соціальну допомогу та пенсію. У 15 учасниць програми народилися діти.
До теми: Полтавка, щоб купити алкоголь, пограбувала фітнес-клуб
Останніми роками працівники міліції відзначають тенденцію до зменшення кількості наркозлочинів. Заслуга не тільки ЗПТ.
– Працівники правоохоронних органів проводять профілактику. Зараз боротьба з наркозлочинами ведеться перш за все шляхом роботи з особами, які сприяють виготовленню та розповсюдженню наркотиків. Профілактична робота проводиться і у школах, – розповів Геннадій Нізельковських, начальник відділу Управління БНОН УМВС.
Розповсюдженню наркоманії сприяє також державна заборона на багато медичних препаратів, які викликають залежність.
Довідка «Кола»:Програма замісної підтримуючої терапії в Україні почали впроваджвати у 2003 році, а на Полтавщині – з 2006 року з ініціативи БА «Світло надії» та наркологічної служби. Із 2010 року налагоджена взаємодія і з правоохоронцями та профільними службами з профілактики ВІЛ/СНІД та туберкульозу.